XVII Niedziela zwykła – 25.07.2021

             Dziś po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia /26.07./ świętych Joachima i Anny, rodziców Maryi a dziadków Pana Jezusa, patronów rodziców i wszystkich seniorów.

            We wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do św. Józefa po Mszy św. wieczornej, w trwającym w Kościele Powszechnym Roku św. Józefa.  

            Dziś św. Krzysztof zaprasza wszystkich do udziału w corocznej akcji charytatywnej na rzecz misji. Dzięki pomocy materialnej Dobroczyńców polscy misjonarze i misjonarki posługujący w prawie 100 krajach świata mogą otrzymać konieczne środki transportu. Zapewniają one funkcjonowanie placówek misyjnych: dojazd do kaplic, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i szpitali. Dlatego dziś, po każdej Mszy św. przy okazji święcenia pojazdów będą zbierane datki na ten cel. Podziękujmy Bogu za bezpieczne podróże i ofiarujmy wsparcie na środki transportu dla misjonarzy.

            Przewodniczący KEP Ks. abp Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem, aby niedziela dzisiejsza była Dniem Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach i powodziach w Europie. Bp Romuald Kamiński zdecydował, że w kościołach i kaplicach diecezji warszawsko-praskiej zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w ulewach i powodziach odbędzie się za tydzień, w niedzielę, 1 sierpnia. W ostatnich dniach byliśmy informowani o wielu ludzkich dramatach wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia a media donoszą o ofiarach śmiertelnych i osobach zaginionych. Jako Kościół w Polsce pragniemy za tydzień wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą.      

            Za tydzień, 01.08. przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. To Narodowy Dzień Pamięci o Powstaniu Warszawskim i modlitwy za naszą Ojczyznę.

            Osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pojednania w wakacyjne dni powszednie zapraszam po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.

            Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii,  gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

            W związku z gorącą, letnią pogodą uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki plażowe, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

            Zapraszamy na Warszawską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dn. 11.08. – 14.08. lub: 22.08. – 26.08. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam po Mszy św. po szczegółowe informacje. [nr tel. organizatorów: Cezary Konopacki – 608 486 766. w godz. 19 – 21]

            Zapraszamy do udziału w 38. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia br. Wyrusza ona z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. Hasłem przewodnim tegorocznej Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Pieszej są słowa Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”.

  1. Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę Pomocników Maryi, Matki Kościoła zaprasza do wyruszenia na szlak w dniach: 16-26 sierpnia br.  W tym roku uczestnikom pielgrzymki będzie towarzyszyć hasło zaczerpnięte z Jasnogórskich Ślubów Narodu Sługi Bożego, Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – „Stać na straży życia”. Wstępne zapisy i szczegóły znajdziemy na stronie pielgrzymki: www.pielgrzymkapomocnikow.pl.

            Bardzo serdecznie dziękuję naszej, wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy do współpracy w tym dziele wszystkich „jeszcze niezrzeszonych” mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Dziękuję też Panom: Mieczysławowi, Sławomirowi, Adamowi i Adamowi za pomoc w pracach porządkowych przy koszeniu trawy na naszym terenie a także Panu Markowi. Wszystkie osoby mogące jeszcze pomóc w tej kwestii serdecznie zapraszam po Mszy św.   

            Aktualny tygodnik „Idziemy” porusza m. in. temat godnego przeżywania starości oraz tego, czego można się od starych ludzi nauczyć. Zapraszam do lektury m.in. artykułu pt. „Łaska starości” w naszym, warszawsko – praskim tygodniku.

            W imieniu naszych Bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w gromadzeniu kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam przez sezon letni zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty prosimy suszyć samodzielnie albo przynosić je do przedsionka  kościoła, skąd zostaną zabrane do suszenia.

            Uprzejmie informuję o szlachetnej inicjatywie: S.O.S. modlitwa. Wspólnota „Emmanuel” pomodli się w Twojej intencji. Zadzwoń tylko na numer: 22 213 93 07 w każdy poniedziałek w godz. 10-12 i 17-19. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie. Natomiast, na stronie: www.drogadojezusa.com znajdziemy codzienny komentarz do Ewangelii dla dzieci.

            Mimo zmniejszenia ograniczeń wynikających z trwającego w Polsce stanu epidemii, uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach oraz zachowanie dystansu społecznego.         

            Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o dobrą pogodę, o urodzaje oraz o mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.