XVIII Niedziela zwykła – 01.08.2021

Dziś, po Mszy św. o godz. 12 – jak w każdą I niedzielę miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. We wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do św. Józefa po Mszy św. wieczornej, w trwającym w Kościele Powszechnym Roku św. Józefa.

W I piątek, 6. sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 17.30 i 18.00. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Możemy zgłaszać nowych chorych potrzebujących posługi sakramentalnej. W tym też dniu, po Mszy św. o godz. 18 będzie możliwość indywidualnej adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Natomiast, w I sobotę sierpnia po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Przewodniczący KEP Ks. abp Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem o solidarność z poszkodowanymi w nawałnicach i powodziach w Europie. Bp Romuald Kamiński zdecydował, że w kościołach i kaplicach diecezji warszawsko-praskiej dziś będzie miała miejsce zbiórka ofiar dla poszkodowanych w ulewach i powodziach. W ostatnich dniach byliśmy informowani o wielu ludzkich dramatach wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia a media donoszą o ofiarach śmiertelnych i osobach zaginionych. Jako Wspólnota Kościoła w Polsce pragniemy dziś wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą.

Dziś, 01.08. przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. To Narodowy Dzień Pamięci o Powstaniu Warszawskim i modlitwy za wszystkich poległych i  pomordowanych, których ofierze życia zawdzięczamy wolność i niepodległość naszej  Ojczyzny.

Dziś także, 1. sierpnia rozpoczyna się miesiąc abstynencji i modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny apel sierpniowy nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję  wielu do trzeźwości wszystkich” a także do tematu bieżącego roku: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Jako świadomi chrześcijanie  bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu jasnego świadectwa trzeźwego życia.

Osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pojednania w wakacyjne dni powszednie zapraszam po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii,  gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

W związku z gorącą, letnią pogodą uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki plażowe, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

Zapraszamy na Warszawską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dn. 11.08. – 14.08. lub: 22.08. – 26.08. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam po Mszy św. po szczegółowe informacje. [nr tel. organizatorów: Cezary Konopacki – 608 486 766. w godz. 19 – 21]

Zapraszamy do udziału w 38. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia br. Wyrusza ona z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w parafii p.w. Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie. Zachęcamy do udziału lub duchowego towarzyszenia pątnikom w dniach wędrówki.

Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę Pomocników Maryi, Matki Kościoła zaprasza do wyruszenia na szlak w dniach: 16-26 sierpnia br. Wstępne zapisy, rejestracja i szczegóły znajdziemy na internetowej stronie pielgrzymki: www.pielgrzymkapomocnikow.pl. Pielgrzymi wyruszają z kościoła M.B. Zwycięskiej na Kamionku przy ul. Grochowskiej 365 w Warszawie.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie górnego i dolnego kościoła oraz za piękne kwiaty na dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy do współpracy w tym szlachetnym wysiłku wszystkich „jeszcze niezrzeszonych” mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Wszystkie osoby dobrej woli pragnące pomóc serdecznie zapraszam.

Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy się m.in. dowiedzieć jak chronić dzieci przed uzależnieniem od alkoholu; jak można pomóc osobie, która już jest uzależniona? Zapraszam do lektury!

W imieniu naszych Bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w gromadzeniu kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam przez sezon letni zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty prosimy suszyć samodzielnie albo przynosić je do przedsionka  kościoła, skąd zostaną zabrane do suszenia.

Uprzejmie informuję o szlachetnej inicjatywie: S.O.S. modlitwa. Wspólnota „Emmanuel” pomodli się w Twojej intencji. Zadzwoń tylko na numer: 22 213 93 07 w każdy poniedziałek w godz. 10-12 i 17-19. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie. Natomiast, na stronie: www.drogadojezusa.com znajdziemy codzienny komentarz do Ewangelii dla dzieci.

Mimo zmniejszenia ograniczeń wynikających z trwającego w Polsce stanu epidemii, uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach oraz zachowanie dystansu społecznego.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o dobrą pogodę, o urodzaje oraz o mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Tomasz Cieślak, kawaler z par. p.w. św. Wawrzyńca w Czermnie i Patrycja Paulina Róg, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Teresa Małgorzata  Mazurkiewicz i śp. + Czesław Szymański. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…”