XIX Niedziela zwykła – 08.08.2021

           Jutro, 9.08., przypada święto, św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, patronki Europy. Polecajmy jej wstawiennictwu i Bożej opiece nasz kontynent. We wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do św. Józefa po Mszy św. wieczornej, w trwającym w Kościele Powszechnym Roku św. Józefa. W piątek, 13.08. w Dniu Fatimskim zapraszamy po Mszy św. wieczornej do wspólnej modlitwy różańcowej. W sobotę, 14.08. wspominać będziemy św. Maksymiliana M. Kolbego, kapłana i męczennika, który swoim heroicznym czynem ocalił życie człowieka. To także dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

            Za tydzień, 15.08. w 101. rocznicę „Cudu nad Wisłą” będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, która jest jednocześnie uroczystością Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki naszej diecezji. Na każdej Mszy św. dokonamy też tradycyjnego poświęcenia kwiatów, ziół i kłosów zbóż.

           1.sierpnia rozpoczęliśmy miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny apel i wysiłek sierpniowej abstynencji nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” a także do tematu bieżącego roku duszpasterskiego: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu jasnego świadectwa trzeźwego życia.

            Osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pojednania w wakacyjne dni powszednie zapraszam po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.

            Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii,  gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

            W związku z gorącą, letnią pogodą uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki plażowe, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

            Zapraszamy na Warszawską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dn. 11.08. – 14.08. lub: 22.08. – 26.08. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam po Mszy św. po szczegółowe informacje. [nr tel. organizatorów: Cezary Konopacki – 608 486 766. w godz. 19 – 21]

            Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę Pomocników Maryi, Matki Kościoła zaprasza do wyruszenia na szlak w dniach: 16-26 sierpnia br. Wstępne zapisy, rejestracja i szczegóły znajdziemy na internetowej stronie pielgrzymki: www.pielgrzymkapomocnikow.pl. Pielgrzymi wyruszają z kościoła M.B. Zwycięskiej na Kamionku przy ul. Grochowskiej 365 w Warszawie.

            Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej młodzieżowej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie kościoła oraz za piękne kwiaty na dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy do współpracy w tym szlachetnym wysiłku wszystkich „jeszcze niezrzeszonych” mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Wszystkie osoby dobrej woli serdecznie zapraszam do współpracy.

            Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy się m.in. dowiedzieć o niebezpieczeństwach związanych z nasileniem się działalności sekt oraz poznać kryteria rozeznawania nowych grup i ruchów religijnych oraz ich duchowości. Zapraszam do lektury, aby wiedzieć jak uniknąć różnych, duchowych pułapek!

            W imieniu naszych Bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w gromadzeniu kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam przez sezon letni zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty prosimy suszyć samodzielnie albo przynosić je do przedsionka  kościoła, skąd zostaną zabrane do suszenia.

            Uprzejmie informuję o szlachetnej inicjatywie: S.O.S. modlitwa. Wspólnota „Emmanuel” pomodli się w Twojej intencji. Zadzwoń tylko na numer: 22 213 93 07 w każdy poniedziałek w godz. 10-12 i 17-19. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie. Natomiast, na stronie: www.drogadojezusa.com znajdziemy codzienny komentarz do Ewangelii dla dzieci.

            Mimo zmniejszenia ograniczeń wynikających z trwającego w Polsce stanu epidemii, uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach oraz zachowanie dystansu społecznego.

            Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o dobrą pogodę, o urodzaje i tegoroczne zbiory oraz o mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

            Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Antoni Kędzierski, kawaler z Warszawy, z parafii tutejszej i Maria Irena Kałuska, panna z Warszawy, z parafii p.w. Dobrego Pasterza, zapowiedź pierwsza. Tomasz Cieślak, kawaler z par. p.w. św. Wawrzyńca w Czermnie i Patrycja Paulina Róg, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

            W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga: śp. + Stefan Kaniowski.  Pomódlmy się teraz w Jego intencji: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…”

            Uprzejmie przypominam, że sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

            Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

            Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.