Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2021

             W piątek, 13 sierpnia br. w Warszawie, w wieku 78 lat, w 48. roku kapłaństwa i w 17. roku posługi biskupiej zmarł po długiej i ciężkiej chorobie + J. E. Ks. abp Henryk Hoser SAC, Arcybiskup Senior Diecezji Warszawsko-Praskiej (2017-2021), Biskup Diecezjalny Warszawsko-Praski (2008-2017). Polecajmy Zmarłego Miłosierdziu Bożemu.

Dziś przeżywamy nie tyko Uroczystość Wniebowzięcia NMP ale też 101. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą”. To Święto Wojska Polskiego. Obchodzimy dziś jednocześnie uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki naszej diecezji. Na każdej Mszy św. dokonamy tradycyjnego poświęcenia kwiatów, ziół i kłosów zbóż.    

  1. sierpnia rozpoczęliśmy miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny apel i wysiłek sierpniowej abstynencji nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” Bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu jasnego świadectwa trzeźwego życia.

We wtorek i we czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do św. Józefa po Mszy św. wieczornej, w trwającym w Kościele Powszechnym Roku św. Józefa.

Osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pojednania w wakacyjne dni powszednie zapraszam po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

W związku z gorącą, letnią pogodą uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki plażowe, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

Jutro, z sanktuarium M.B. Zwycięskiej na Kamionku wyrusza na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Maryi, Matki Kościoła. Szczegóły znajdziemy na internetowej stronie pielgrzymki: www.pielgrzymkapomocnikow.pl. Pielgrzymi wyruszają z kościoła przy ul. Grochowskiej 365 w Warszawie.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie kościoła a zwłaszcza Pani Krystynie, Pani Ani i Panu Zenkowi za piękne kompozycje kwiatowe na dzisiejszą uroczystość; za poświęcony czas, włożoną pracę, talent i serce. Zapraszamy do współpracy w tym szlachetnym wysiłku troski o naszą świątynię wszystkich „jeszcze niezrzeszonych” mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Wszystkie osoby dobrej woli serdecznie zapraszam do współpracy.

Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy się dowiedzieć nie tylko o jednym, najsłynniejszym ale wielu, różnych „Cudach nad Wisłą”. Warto znać i poznawać historię naszej Ojczyzny i opowiadać Polskę młodszym. Zapraszam do lektury! 

W imieniu naszych Bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w gromadzeniu kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam przez sezon letni zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty prosimy suszyć samodzielnie albo przynosić je do przedsionka  kościoła, skąd zostaną zabrane do suszenia.

Uprzejmie informuję o szlachetnej inicjatywie: S.O.S. modlitwa. Wspólnota „Emmanuel” pomodli się w Twojej intencji. Zadzwoń tylko na numer: 22 213 93 07 w każdy poniedziałek w godz. 10-12 i 17-19. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie. Natomiast, na stronie: www.drogadojezusa.com znajdziemy codzienny komentarz do Ewangelii dla dzieci.

Mimo zmniejszenia ograniczeń wynikających z trwającego w Polsce stanu epidemii, uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach oraz zachowanie dystansu społecznego.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o dobrą pogodę, o urodzaje i tegoroczne zbiory oraz o mądry, bezpieczny wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Antoni Kędzierski, kawaler z Warszawy, z parafii tutejszej i Maria Irena Kałuska, panna z Warszawy, z parafii p.w. Dobrego Pasterza, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Ks. abp senior  Henryk Hoser SAC i + Halina Danuta Cybulska. Pomódlmy się w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.