XXI Niedziela zwykła – 22.08.2021

  1. sierpnia rozpoczęliśmy miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny apel i wysiłek sierpniowej abstynencji nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” Bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu jasnego świadectwa trzeźwego życia.

We wtorek, 24.08. obchodzić będziemy święto, św. Bartłomieja, apostoła. W tym też dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do św. Józefa po Mszy św. wieczornej, w trwającym w Kościele Powszechnym Roku św. Józefa.

We czwartek, 26.08. przypada uroczystość M.B. Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.30, 17.30, 18.00. Natomiast w piątek wspominamy św. Monikę a w sobotę św. Augustyna.

Zapraszam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nie zawsze jest to możliwe w dni powszednie, tym bardziej korzystajmy w niedziele z posługi kapłana w konfesjonale.

Wszystkich rodziców zapraszam do zapoznania się z dwoma, bezpłatnymi broszurami położonymi w przedsionku kościoła. Możemy z nich dowiedzieć się: jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata? Jak rozpoznać, czy dziecko jest uzależnione od smartfona? Jak stwierdzić czy gra za dużo? Jak chronić dziecko przed internetową pornografią? Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata? Jak przeprowadzić cyfrowy detoks? Wydawca: Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu. Zapraszam do lektury!

Już dziś zapraszamy na sobotę, 11. września, na godz. 19.00. na koncert słowno – muzyczny pt. „Prymas wolności. Prymas w parafii.” To w związku ze zbliżającą się beatyfikacją Sługi Bożego, Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Scenariusz: Paweł Zuchniewicz, reżyseria: Dariusz Kowalski.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te, dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie kościoła oraz kwiaty na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, włożoną pracę i serce. Zapraszamy do współpracy w tym szlachetnym wysiłku wszystkich „jeszcze niezrzeszonych” mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Wszystkie osoby dobrej woli serdecznie zapraszam do współpracy.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy m.in. zapoznać się z niezwykłą drogą i ciekawym życiem śp. + Ks. abpa Henryka Hosera SAC, który był wielkim darem dla Kościoła w Polsce i na świecie. Lekarz, kapłan, misjonarz, znawca Afryki, człowiek opatrznościowy. Zapraszam do lektury!

W imieniu naszych Bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w gromadzeniu kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam przez sezon letni zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty prosimy suszyć samodzielnie albo przynosić je do przedsionka  kościoła, skąd zostaną zabrane do suszenia.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do nas. Módlmy się o dobrą pogodę, urodzaje i tegoroczne zbiory oraz o mądry, bezpieczny wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Maciej Smolewski i śp. + Barbara Basak. Pomódlmy się w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii:  22  872  18  74.

            Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.