XXII Niedziela zwykła – 29.08.2021

We wtorek, zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do św. Józefa po Mszy św. wieczornej, w trwającym w Kościele Powszechnym Roku św. Józefa.

W środę, 01.09. przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz módlmy się o pokój na świecie. W tym też dniu, na Mszy św. o godz. 18 polecać będziemy Bogu w modlitwach także dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców i pedagogów rozpoczynających nowy rok szkolny.

W I piątek, 03.09. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość osobistej adoracji NS w ciszy do godziny 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Przypomnijmy i zachęćmy dzieci i młodzież do spowiedzi na dobry początek nowego roku pracy szkolnej i do udziału we Mszy św. W tym też dniu rozpoczniemy w naszej Parafii nowennę przygotowującą nas duchowo do zbliżającej się uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

W I sobotę, 04.09. zapraszamy po Mszy św. o godzinie 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej.

Za tydzień, w niedzielę, 05.09. po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. Również za tydzień, wspieramy materialnie Katolicki Ośrodek Adopcyjny, aby jak najwięcej osamotnionych dzieci mogło znaleźć kochającą rodzinę i radość.

Nie tylko rodziców zapraszam do zapoznania się z dwoma, bezpłatnymi broszurami położonymi na stoliku w przedsionku kościoła. Możemy z nich dowiedzieć się: jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata? Jak rozpoznać, czy dziecko jest uzależnione od smartfona? Jak stwierdzić czy gra za dużo? Jak chronić dziecko przed internetową pornografią? Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata? Jak przeprowadzić cyfrowy detoks? Wydawca: Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu. Zapraszam do lektury!

W sobotę, 11.09. o godz. 19 zapraszamy do naszego, górnego kościoła na koncert słowno – muzyczny z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Ks. kard. S. Wyszyńskiego. Autorem scenariusza jest Paweł Zuchniewicz. Wystąpią aktorzy: Dariusz Kowalski, Michał Chorosiński, śpiew: Barbara Pospieszalska. W programie fragmenty biografii Prymasa oraz Jego nauczania, utwory muzyczne i tradycyjne pieśni. Całość wzbogaci pokaz multimedialny oparty na archiwaliach. Koncert potrwa około godziny. Z myślą o starszych Parafianach, dla których ze względu na zmrok problemem mógłby być samodzielny powrót do domu, chcemy zorganizować transport, o który prosimy zmotoryzowanych Parafian. Osoby chcące skorzystać z takiej formy pomocy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te, dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie kościoła oraz kwiaty na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, włożoną pracę i serce. Zapraszamy do współpracy w tym szlachetnym wysiłku wszystkich „jeszcze niezrzeszonych” mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Wszystkie osoby dobrej woli serdecznie zapraszam do współpracy.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy m.in. ciekawy artykuł pt. „Skuteczna modlitwa”. O. Jacek Salij OP podaje przepis na to, jak się modlić, aby zostać wysłuchanym. Zapraszam do lektury!

Wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy dobrego roku: rodzicom – sił i zdrowia, mądrości i cierpliwości; dzieciom – bezpieczeństwa i pracowitości; nauczycielom – aby kochali to, co robią i wiary; wszystkim – darów Ducha Św. Módlmy się o zdrowy i spokojny czas modlitwy i pracy w szkole i w domu.