XXIII Niedziela zwykła – 05.09.2021

We wtorek, zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do św. Józefa po Mszy św. wieczornej, w trwającym w Kościele Powszechnym Roku św. Józefa.

W piątek rozpoczęliśmy w naszej Parafii nowennę przygotowującą nas duchowo do zbliżającej się uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego, Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy dziś, po Mszy św. o godz. 12 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.

Dziś, po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziś również, w całej naszej diecezji wspieramy materialnie po Mszach św. Katolicki Ośrodek Adopcyjny, aby jak najwięcej osamotnionych dzieci miało lepsze warunki życia i mogło znaleźć kochającą rodzinę i radość.

We środę, 8. września przypada święto Narodzenia NMP. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie 8.30, 17.30, 18.00.

Zapraszam rodziców do zgłaszania dzieci do I Komunii Św. w naszym kościele, w 2022 roku. Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 24. września, w piątek o godzinie 19.

Rozpoczynamy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania urodzonych w latach 2004-2006. Chętnych zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów będzie 26. września, w niedzielę, o godzinie 19. Jednocześnie zapraszam do współpracy w przygotowaniu tych kandydatów młode osoby, które podjęłyby się zadania animatora.

Zapraszam ministrantów byłych i obecnych a także kandydatów na zbiórkę w najbliższa sobotę, 11. września o godzinie 10.30 w dolnym kościele.

Nie tylko rodziców zapraszam do zapoznania się z dwoma, bezpłatnymi broszurami położonymi w przedsionku kościoła. Możemy z nich dowiedzieć się: jak rozpoznać, czy dziecko jest uzależnione od smartfona? Jak chronić dziecko przed internetową pornografią? Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata? Jak przeprowadzić skuteczne zmiany w tej dziedzinie? Wydawca: Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu. Zapraszam do lektury!

W sobotę, 11.09. o godz. 19 zapraszamy do naszego, górnego kościoła na koncert słowno – muzyczny z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Ks. kard. S. Wyszyńskiego. Autorem scenariusza jest Paweł Zuchniewicz. Wystąpią aktorzy: Dariusz Kowalski, Michał Chorosiński, śpiew: Barbara Pospieszalska. W programie fragmenty biografii Prymasa oraz Jego nauczania, utwory muzyczne i tradycyjne pieśni. Całość wzbogaci pokaz multimedialny oparty na archiwaliach. Koncert potrwa około godziny. W związku z tym, Msze św. wieczorne w tę sobotę będą sprawowane w dolnym kościele.

Z myślą o starszych Parafianach, dla których ze względu na zmrok problemem mógłby być samodzielny powrót do domu, chcemy zorganizować transport, o który prosimy zmotoryzowanych Parafian. Osoby chcące skorzystać z takiej pomocy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Zapraszamy do udziału w XVI Narodowym Marszu Życia i Rodziny w Warszawie, w niedzielę, 19. września. O godz. 11.30 Marsz wyruszy z Placu Zamkowego. Finał Marszu będzie przed kościołem św. Krzyża, przy ul . Krakowskie Przedmieście, gdzie o godz. 13 odbędzie się zamykająca wydarzenie Msza św. Jest to okazja do zamanifestowania poparcia dla ewangelicznego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę. Hasło tegorocznego Marszu brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń!” Hasło to jest afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy m.in. ważny artykuł pt. „Kryzys w małżeństwie dziecka”. Co mają robić starsi rodzice, gdy małżeństwo ich dorosłego dziecka się rozpada? Zapraszam do lektury!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mikołaj Biedroń, kawaler z Warszawy, z par. p.w. M.B. Królowej Polski w Aninie i Julita Sadowska, panna z Warszawy, z par. tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Maria Borzym i śp. + Marian Zygmunt Domański. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…