XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021

Dziś w Kościele, w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się tzw. Tydzień Wychowania, czyli dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

Jutro, 13.09. w Dniu Fatimskim, zapraszamy po Mszy św. wieczornej do wspólnej modlitwy różańcowej. We wtorek, 14.09. przypada święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.30, 17.30, 18.00. Po Mszy św. wieczornej odmówimy Litanię do św. Józefa. Natomiast, w sobotę 18.09. przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona dzieci i młodzieży, Patrona Polski.

Mamy piękny obraz Jezusa Miłosiernego, portret św. S. Faustyny i Jej relikwie – podejmijmy w piątki, po Mszy św. wieczornej wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy!

Zapraszam rodziców do zgłaszania dzieci do I Komunii Św. w naszym kościele, w 2022 roku. Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 24. września, w piątek o godzinie 19.

Rozpoczynamy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania urodzonych w latach 2004-2006. Chętnych zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów będzie 26. września, w niedzielę, o godzinie 19. Jednocześnie zapraszam do współpracy w przygotowaniu tych kandydatów młode osoby, które podjęłyby się zadania animatora.

Zapraszam ministrantów byłych i obecnych a także kandydatów na zbiórkę w najbliższa sobotę, 18. września o godzinie 10.30 w dolnym kościele.

Nie tylko rodziców zapraszam do zapoznania się z dwoma, bezpłatnymi broszurami położonymi w przedsionku kościoła. Możemy z nich dowiedzieć się: jak rozpoznać, czy dziecko jest uzależnione od smartfona? Jak chronić dziecko przed internetową pornografią? Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata? Jak przeprowadzić skuteczne zmiany w tej dziedzinie? Wydawca: Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu. Zapraszam do lektury!

Wczoraj o godz. 19 miał miejsce w naszym kościele koncert słowno – muzyczny z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Ks. kard. S. Wyszyńskiego. W programie usłyszeliśmy fragmenty biografii Prymasa, Jego nauczania, utwory muzyczne i tradycyjne pieśni. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego koncertu. Bardzo serdecznie dziękuję też wczorajszej ekipie porządkowej.

Zapraszamy do udziału w XVI Narodowym Marszu Życia i Rodziny w Warszawie, w niedzielę, 19. września. O godz. 11.30 Marsz wyruszy z Placu Zamkowego. Finał Marszu będzie przed kościołem św. Krzyża, przy ul . Krakowskie Przedmieście, gdzie o godz. 13 odbędzie się zamykająca wydarzenie Msza św. Jest to okazja do zamanifestowania poparcia dla ewangelicznego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę. Hasło tegorocznego Marszu brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń!” Hasło to jest afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te, dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy m.in. głębiej zapoznać się z niezwykle trudną drogą i bohaterskim życiem bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego, który był wielkim darem dla Kościoła w Polsce. Kapłan, biskup, więzień, mąż stanu, niekoronowany król Polski, Prymas Tysiąclecia, Człowiek opatrznościowy. Zapraszam do lektury!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mikołaj Biedroń, kawaler z Warszawy, z par. p.w. M.B. Królowej Polski w Aninie i Julita Sadowska, panna z Warszawy, z par. tutejszej, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Zdzisław Paweł Ziółkowski. Pomódlmy się w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…