XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021

Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach wszystkich Pracowników mediów, aby byli odważnymi strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

We wtorek, 21.09. przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Po Mszy św. o godzinie 8.30 odmówimy Litanię do św. Józefa. We czwartek, 23.09. wspominamy św. O. Pio, kapłana, charyzmatycznego franciszkanina i stygmatyka. Wypraszajmy za jego pośrednictwem potrzebne łaski.

Mamy piękny obraz Jezusa Miłosiernego, portret św. S. Faustyny i Jej relikwie – podejmijmy w piątki, po Mszy św. wieczornej wspólną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy!

Zapraszam rodziców do zgłaszania dzieci do I Komunii św. w naszym kościele, w 2022 roku. Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla rodziców będzie 24. września, w ten piątek o godzinie 19.

Trwają zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania urodzonych w latach 2004 -2006. Chętnych zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów będzie 26. września, w niedzielę, o godzinie 19. Jednocześnie zapraszam do współpracy w przygotowaniu tych kandydatów młode osoby, mniej więcej w wieku studenckim lub nieco starszym, niekoniecznie z naszej Parafii, które podjęłyby się zadania animatora.

Zapraszam ministrantów byłych i obecnych, aktualnych i uśpionych, a przede wszystkim kandydatów! na zbiórkę w najbliższą sobotę, 25. września o godzinie 11 w dolnym kościele.       

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te, dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.

Przewodniczący KEP – Ks. abp Stanisław Gądecki ogłosił Dzień Solidarności z Afgańczykami. W skierowanym do wiernych komunikacie napisał: „Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, aby „modlili się do Boga, aby zamilkł szczęk oręża i aby można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.”

W związku z tym, w niedzielę, 26. września po Mszach św. w naszej diecezji zorganizowana będzie kwesta na rzecz pomocy dla uchodźców z Afganistanu.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy znaleźć m.in. wywiad z naszym Parafianinem, Panem Januszem, doradcą rodzinnym i wychowawczym, pt. „Plan na wychowanie.” Jak dobrze wychować dziecko i czego nie przegapić? Zapraszam do lektury!

Od 01.10. w polskich kinach będzie można oglądać znakomity film fabularny pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Niewiele w polskich kinach mamy wartościowych produkcji, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy, aby – najlepiej rodzinnie – zaplanować wyjście do kina na „Fatimę”.

Natomiast od 17.09. możemy obejrzeć w kinie oficjalny film beatyfikacji Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego pt. „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie.” w reżyserii Tadeusza Syki, w roli głównej Ksawery Szlenkier.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Małgorzata Katarzyna Matejko. Pomódlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

            Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy łatwiej uzyskać wszystkie potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

            Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.