XXVI Niedziela zwykła – 26.09.2021

We wtorek, 28.09. po Mszy św. o godzinie 18.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. Wypraszajmy za Jego pośrednictwem potrzebne nam łaski. Zapraszamy!

Trwają jeszcze zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania urodzonych w latach 2004 -2006. Chętnych zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów będzie dziś, o godzinie 19. Jednocześnie zapraszam do współpracy w przygotowaniu tych kandydatów młode osoby, mniej więcej w wieku studenckim lub nieco starszym, niekoniecznie z naszej Parafii, które podjęłyby się zadania animatora.

We środę, 29.09. przypada święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Prośmy tych potężnych Orędowników o wiarę i potrzebną nam pomoc.

W piątek, 01.10. rozpoczynamy nabożeństwa październikowe, czyli różańcowe. Będą one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele, po Mszy św. o godzinie 12. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie, wspólnie odmówią różaniec w kościele, w kaplicy lub w rodzinie. W I piątek wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9.30. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość osobistej adoracji NS w ciszy do godziny 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Natomiast, w I sobotę, 02.10. zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 8.30. W tym też dniu będzie miało miejsce o godz. 12 poświęcenie nowej kapliczki przy ul. Zagórzańskiej, róg ul. Choinkowej. Bardzo serdecznie dziękuje Fundatorom i Wykonawcom – Państwu Kot.

Zapraszam ministrantów byłych i obecnych, aktualnych i uśpionych, a przede wszystkim kandydatów! na zbiórkę w najbliższą sobotę, 2. października o godzinie 11 w dolnym kościele.       

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te, dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.

Przewodniczący KEP – Ks. abp Stanisław Gądecki ogłosił Dzień Solidarności z Afgańczykami. W skierowanym do wiernych komunikacie napisał: „Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie. Wiele tysięcy Afgańczyków ratowało swoje życie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, aby „modlili się do Boga, aby zamilkł szczęk oręża i aby można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.” W związku z tym dziś, po Mszach św., w naszej diecezji zorganizowana została kwesta na rzecz pomocy dla uchodźców z Afganistanu.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na wykład Pana Janusza Wardaka pt. „Co z niego wyrośnie? Jak przekazywać dzieciom wartości?” Janusz Wardak, nasz Parafianin, jest autorem licznych artykułów, wykładów i warsztatów na tematy małżeńskie i rodzinne. Jest doradcą rodzinnym, jednym z założycieli i moderatorem Akademii Familijnej. Prywatnie od 26 lat jest szczęśliwym mężem i ojcem 10 dzieci. Wykład odbędzie się w piątek, 15. października, o godz. 19.15 w dolnym kościele. Po jego zakończeniu będzie możliwość rozmowy przy herbacie, kawie i cieście o różnych problemach związanych z wychowywaniem dzieci. Chcielibyśmy w ten sposób stworzyć w naszej Parafii wspólnotę małżonków i rodziców, którzy będą podejmować działania mające na celu budowanie szczęśliwych rodzin i pomoc w dobrym wychowaniu dzieci.

Serdecznie zapraszamy we czwartek, 30. września, godz. 18.30 do auli szkoły w Józefowie k. Otwocka, ul. 3 Maja 129 na konferencję pt. „Skazani na online. Jak poradzić sobie i dzieciom ze skutkami pandemii i izolacji?”

Bardzo serdecznie dziękuje naszemu, wczorajszemu zespołowi porządkowemu za umycie, odkurzenie i przygotowanie kościoła na tę niedzielę. Dziękuję także Panu Markowi za poświęcony czas i włożoną pracę w odnowienie naszych ławek przed kościołem.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy znaleźć m.in. ciekawy artykuł nt. wdzięczności. Tak łatwo zapominamy być wdzięczni Bogu, że żyjemy w warunkach pokoju, nie chodzimy głodni, jednak mamy jakąś opiekę lekarską, dzieci chodzą do szkoły – to niby takie oczywiste sprawy, których jednak miliony ludzi na świecie są pozbawione. Zapraszam do lektury!

Od 01.10. w polskich kinach będzie można oglądać znakomity film fabularny pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Niewiele w polskich kinach mamy wartościowych produkcji, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy, aby – najlepiej rodzinnie – zaplanować wyjście do kina na „Fatimę”.

Natomiast, od 17.09. możemy obejrzeć w kinie oficjalny film beatyfikacji Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego pt. „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie.” w reżyserii Tadeusza Syki, w roli głównej Ksawery Szlenkier.

I jeszcze chyba, niespodzianka, a od lat, tak potrzebna w tych, najbardziej prozaicznych i przyziemnych potrzebach: pojawiła się na zewnątrz kościoła, po stronie plebanii nowa toaleta. Zasadniczo będzie ona otwarta w czasie Mszy św. i nabożeństw. Zapraszam, korzystajmy z niej. Jestem przekonany, że każdy zostawi ją w takim stanie, w jakim sam chciałby ją zastać.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Hanna Mańkowska, śp. + Zbigniew Kasztelewicz. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

            Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

            Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.