XXVII Niedziela zwykła – 03.10.2021

We wtorek, 05.10. po Mszy św. o godzinie 18.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. Wypraszajmy za Jego pośrednictwem potrzebne nam łaski. Zapraszamy!

Trwają jeszcze zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania urodzonych w latach 2004 -2006. Chętnych zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Msza św. oficjalnie rozpoczynająca czas przygotowania tych kandydatów będzie za tydzień, o godzinie 18. Jednocześnie zapraszam do współpracy w formacji tych kandydatów młode osoby, mniej więcej w wieku studenckim lub nieco starszym, niekoniecznie z naszej Parafii, które podjęłyby się zadania animatora.

Już od przyszłej niedzieli zapraszam dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. do udziału w niedziele, we Mszy św. o godzinie 10.30.

Zapraszamy dzieci „pokomunijne” z klas III-V, na spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych. Spotkania będą odbywać się w piątki od godz. 16 do 17. ERM zrodził się w XIX w. we Francji. Do Polski sprowadziła go św. Urszula Ledóchowska. Celem ERM jest m.in. ukazanie Jezusa Eucharystycznego jako Przyjaciela i budowanie przyjaźni wśród młodych. Grupę będą prowadzić dwie Panie – Mamy – Pani Edyta i Pani Kasia, które serdecznie zapraszają na spotkania.

W poniedziałek, 04.10. przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu a we wtorek, 05.10. wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej. Prośmy tych potężnych Orędowników o wiarę i potrzebną nam pomoc.

01.10. rozpoczęliśmy nabożeństwa październikowe, czyli różańcowe. Są one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele, po Mszy św. o godzinie 12. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie, wspólnie odmówią różaniec w kościele, w kaplicy lub w rodzinie. A 07.10. wspominamy NMP Różańcową.

Zachęcamy do udziału w „Kampanii Różańcowej”. KR to modlitewno – pokutna akcja katolików powstała 12.09.2020 roku w odpowiedzi na szerzące się zło. Opiekują się nią franciszkanie z Niepokalanowa. W Fatimie Matka Boża powiedziała: „Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”. Modlitwą i pokutą pragniemy przyspieszyć spełnienie tej obietnicy Maryi. Uczestnicy „Kampanii” podejmują regularną modlitwę różańcową w tej intencji. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonym plakacie oraz na stronie: niepokalanow.pl

Wczoraj miało miejsce poświęcenie nowej kapliczki przy ul. Zagórzańskiej, róg ul. Choinkowej. Bardzo serdecznie dziękuje Fundatorom i Wykonawcom – Państwu Kot – i wszystkim ich współpracownikom i osobom zaangażowanym, które uczestniczyły w naszej wczorajszej modlitwie i spotkaniu.

Mamy duży, piękny, parkowy teren i mamy jesień. Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc w grabieniu liści zapraszamy w tę sobotę o godz. 10. Weźmy ze sobą grabie, worki i zróbmy to razem dla zdrowia, dla porządku a także dla budowania naszej Wspólnoty Parafialnej.   

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te, dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na wykład Pana Janusza Wardaka pt. „Co z niego wyrośnie? Jak przekazywać dzieciom wartości?” Janusz Wardak, nasz Parafianin, jest autorem licznych artykułów, wykładów i warsztatów na tematy małżeńskie i rodzinne. Jest doradcą rodzinnym, jednym z założycieli i moderatorem Akademii Familijnej. Prywatnie od 26 lat jest szczęśliwym mężem i ojcem 10 dzieci. Wykład odbędzie się w piątek, 15. października, o godz. 19.15 w dolnym kościele. Po jego zakończeniu będzie możliwość rozmowy przy herbacie, kawie i cieście o różnych problemach związanych z wychowywaniem dzieci. Chcielibyśmy w ten sposób stworzyć w naszej Parafii wspólnotę małżonków i rodziców, którzy będą podejmować działania mające na celu budowanie szczęśliwych rodzin i pomoc w dobrym wychowaniu dzieci.

Bardzo serdecznie dziękuje naszemu, wczorajszemu zespołowi porządkowemu za umycie, odkurzenie, przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarowane kwiaty.

Za tydzień, jak co roku, w Dniu Papieskim, wspieramy uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin, wsi i małych miejscowości w ramach funduszu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” Ks. Marek Kruszewski radzi jak rozmawiać np. z mężem – ateistą. Czy będzie kiedyś możliwa wspólna modlitwa? Zapraszam do lektury!

Od 01.10. w polskich kinach można oglądać znakomity film fabularny pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Niewiele w polskich kinach mamy wartościowych produkcji, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy, aby – najlepiej rodzinnie – zaplanować wyjście do kina na „Fatimę”.

W dniach 11. i 12.10. organizowany jest w kinie, w stacji Falenica, seans zamknięty  filmu o Ks. kard. Stefanie Wyszyńskim, pt. „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie” w reżyserii Tadeusza Syki, w roli głównej Ksawery Szlenkier. Planowane terminy projekcji: 11.10. godz. 16 lub 20.30; 12.10. godz. 18. Zainteresowanych rezerwacją miejsc zapraszam do zakrystii. Bilety w cenie 15 zł.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Marek Andrzej Cybulski. Pomódlmy się w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…