XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021

We wtorek, 12.10. po Mszy św. o godzinie 18.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. Wypraszajmy za Jego pośrednictwem potrzebne nam łaski. Zapraszamy!

We czwartek, 14.10. mamy Dzień Edukacji Narodowej nazywany popularnie Dniem Nauczyciela. Módlmy się za nauczycieli, pedagogów i wychowawców, aby z wiarą, odwagą i mądrością spełniali swoje zadania.

Msza św. oficjalnie rozpoczynająca czas przygotowania kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie dziś, o godzinie 18. Jednocześnie zapraszam do współpracy w formacji tych kandydatów młode osoby, mniej więcej w wieku studenckim lub nieco starszym, niekoniecznie z naszej Parafii, które podjęłyby się zadania animatora.

Dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w niedziele o godzinie 10.30.

Zapraszamy dzieci „pokomunijne” z klas III-V, na spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych. Spotkania odbywają się w piątki od godz. 16 do 17. ERM zrodził się w XIX w. we Francji. Do Polski sprowadziła go św. Urszula Ledóchowska. Celem ERM jest m.in. ukazanie Jezusa Eucharystycznego jako Przyjaciela i budowanie przyjaźni wśród młodych. Grupę prowadzą dwie Panie – Mamy – Pani Edyta i Pani Kasia, które serdecznie zapraszają na spotkania.

Rozpoczęliśmy nabożeństwa październikowe, czyli różańcowe. Są one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele, po Mszy św. o godzinie 12.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.15. Możemy już zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Już za tydzień będzie można rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

Zachęcamy do udziału w „Kampanii Różańcowej”. KR to modlitewno – pokutna akcja katolików powstała 12.09.2020 roku w odpowiedzi na szerzące się zło. Opiekują się nią franciszkanie z Niepokalanowa. W Fatimie Matka Boża powiedziała: „Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”. Modlitwą i pokutą pragniemy przyspieszyć spełnienie tej obietnicy Maryi. Uczestnicy „Kampanii” podejmują regularną modlitwę różańcową w tej intencji. Więcej informacji znajdziemy na stronie: niepokalanow.pl

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przyszli pomóc w grabieniu liści. Specjalne podziękowania należą się: Panu Andrzejowi i Zosi, Panu Jackowi i Maćkowi, Panu Marcinowi i Wojtkowi, Panu Adamowi, Zenkowi, Pani Monice, Panu Adamowi i Krystianowi, Stasiowi z bratem Rafałem oraz Mateuszowi. Planujemy jeszcze powtórzyć tę akcję w listopadzie. Mamy nadzieję na równie piękną pogodę i wielu nowych ochotników.

W sobotę, 16.10. w dolnym kościele, o godzinie 11 zbiórka ministrantów aktualnych i uśpionych a zwłaszcza kandydatów do służby liturgicznej ołtarza.    

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te, dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.

Wszystkich rodziców a zwłaszcza mężów i ojców, zapraszamy na wykład Pana Janusza Wardaka pt. „Co z niego wyrośnie? Jak przekazywać dzieciom wartości?” Wykład odbędzie się w piątek, 15. października, o godz. 19.15 w dolnym kościele. Wśród tematów znajdziemy m.in.: W jakim stopniu jesteśmy w stanie wpłynąć na to, na jakich ludzi wyrosną dzieci? Jakie wartości okazują się najważniejsze w dorosłym życiu? Czy dzisiaj można być skutecznym w przekazywaniu dzieciom wartości? Po wykładzie planowane jest krótkie ćwiczenie a potem będzie możliwość swobodnej rozmowy przy herbacie, kawie i cieście o różnych problemach związanych z wychowywaniem dzieci. Chcielibyśmy w ten sposób stworzyć w naszej Parafii wspólnotę małżonków i rodziców, którzy będą podejmować działania mające na celu budowanie szczęśliwych rodzin i pomoc w dobrym wychowaniu dzieci.

Bardzo serdecznie dziękuje naszemu, wczorajszemu zespołowi porządkowemu za umycie, odkurzenie, przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarowane kwiaty.

Corocznie w niedzielę poprzedzającą 16.10. organizowany jest Dzień Papieski. W tym roku, już po raz 21. Tego dnia odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu św. Jana  Pawła II, imprezy kulturalne a także zbiórka ofiar we wszystkich kościołach, w całej Polsce i na ulicach większych miast. Dzięki hojności i zaangażowaniu wielu osób dobrej woli Fundacja DNT może prowadzić działalność stypendialną dla utalentowanej, ambitnej młodzieży pochodzącej z wiosek, z małych miejscowości, z niezamożnych rodzin. Obecnie pomaga prawie 2000 uczniów i studentów.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy znaleźć m.in. ważny tekst nt. dobrej spowiedzi. Czasem ktoś ma wątpliwości czy dobrze wyznał to, co powinien; czy trzeba wracać do wyznanych grzechów? Wiele osób zastanawia się a nie ma jak zapytać. Zapraszam do lektury!

Od 01.10. w polskich kinach można oglądać znakomity film fabularny pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Niewiele w polskich kinach mamy wartościowych produkcji, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy, aby – najlepiej rodzinnie – zaplanować wyjście do kina na „Fatimę”.

Jutro, 11.10. o godz. 20.30 organizowany jest w kinie, w stacji Falenica, seans zamknięty filmu o Ks. kard. Stefanie Wyszyńskim, pt. „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie” w reżyserii Tadeusza Syki, w roli głównej Ksawery Szlenkier. Osoby, które zgłosiły się zapraszamy na film. Bilety w cenie 15 zł. kupujemy w kinie.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Karol Bartłomiej Żuchowski, kawaler z Warszawy i Anna Maria Połomska, panna z Warszawy, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności Boga śp. + Jadwiga Ongirska, śp. + Sabina Skoczek. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…