XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021

W poniedziałek, 18.10. obchodzić będziemy święto, św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona lekarzy i służby zdrowia. We wtorek, 19.10. po Mszy św. o godzinie 18.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. W tym dniu przypada też wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Natomiast, 22.10. mamy dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Wypraszajmy za Ich pośrednictwem potrzebne nam łaski. Polecajmy w modlitwach Panu Bogu naszą Ojczyznę.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie w niedzielę, 24.10. za tydzień, o godzinie 19. Jednocześnie zapraszam do współpracy w formacji tych kandydatów młode osoby, mniej więcej w wieku studenckim lub nieco starszym, niekoniecznie z naszej Parafii, które podjęłyby się zadania animatora.

Dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w niedziele, o godzinie 10.30.

Zapraszamy dzieci „pokomunijne” na spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych. Spotkania odbywają się w piątki od godz. 16 do 17. ERM zrodził sie w XIX w. we Francji. Do Polski sprowadziła go św. Urszula Ledóchowska. Celem ERM jest m.in. ukazanie Jezusa Eucharystycznego jako Przyjaciela i budowanie przyjaźni wśród młodych. Grupę prowadzą  dwie Mamy – Pani Edyta i Pani Kasia, które serdecznie zapraszają na spotkania.

Nabożeństwa październikowe, czyli różańcowe są sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele, po Mszy św. o godzinie 12.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.15. Możemy zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Aby rezerwować terminy i zgłosić intencje Mszy św. na przyszły rok, serdecznie zapraszam do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

Zachęcamy do udziału w „Kampanii Różańcowej”. KR to modlitewno – pokutna akcja katolików powstała 12.09.2020 roku w odpowiedzi na szerzące się zło. Opiekują się nią franciszkanie z Niepokalanowa. W Fatimie Matka Boża powiedziała: „Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”. Modlitwą i pokutą pragniemy przyspieszyć spełnienie tej obietnicy Maryi. Uczestnicy „Kampanii” podejmują regularną modlitwę różańcową w tej intencji. Więcej informacji znajdziemy na stronie: niepokalanow.pl

W sobotę, 23.10. w dolnym kościele, o godzinie 11 zbiórka ministrantów a także  kandydatów do służby liturgicznej ołtarza.    

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te, dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Annie i Januszowi za pomysł, przygotowanie i prezentację wykładu pt. „Jak przekazywać dzieciom wartości?” W piątek można było się dowiedzieć w jakim stopniu jesteśmy w stanie wpływać na dzieci? Jakie wartości są najważniejsze w dorosłym życiu? Jak być skutecznym w przekazywaniu dzieciom wartości?  Chcielibyśmy stworzyć w naszej Parafii wspólnotę małżonków i rodziców, którzy będą podejmować działania mające na celu budowanie szczęśliwych rodzin. Dziękuję Im za zaangażowanie, poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Bardzo serdecznie dziękuje naszemu, wczorajszemu zespołowi porządkowemu za umycie, odkurzenie, przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarowane kwiaty.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy kontynuację tematu trudnych pytań  dotyczących Sakramentu Pokuty i Pojednania. Dziś o zasadach rachunku sumienia. Zapraszam do lektury!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Karol Bartłomiej Żuchowski, kawaler z Warszawy i Anna Maria Połomska, panna z Warszawy, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Krystyna Powalska, śp. + Janusz Ryszard Uljasz. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…