XXXI Niedziela zwykła – 31.10.2021

We wtorek, po Mszy św. o godzinie 18.00 odmawiamy Litanię do św. Józefa. W środy wieczorem podejmiemy Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątki zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Wypraszajmy potrzebne nam siły i łaski. Polecajmy w modlitwach Panu Bogu wszystkie sprawy naszej Ojczyzny.

Jutro, Uroczystość Wszystkich Świętych. W liturgii Kościoła jutrzejszy dzień ma bardzo radosny charakter. Cieszymy się ze szczęścia wiecznego naszych sióstr i braci. Prośmy o pomoc i wstawiennictwo tych, którzy odeszli przed nami do Boga a teraz z Jezusem królują w niebie. Jutro Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

Natomiast we wtorek, 2.11. przeżywać będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,  popularnie nazywane „Dniem Zadusznym”. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30, 17.30, 18.00. Po Mszy św. o 8.30 i o 18.00 będzie nabożeństwo połączone z modlitwą za Zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych. Udziela się odpustu zupełnego wiernym,  którzy w poszczególne dni 1 – 8.11. pobożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli za Zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

W I piątek miesiąca, 5.11. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość prywatnej adoracji NS w ciszy do godziny 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi ale także od godz. 16.45 do 17.30.

W I sobotę, 6.11. po Mszy św. o godzinie 8.30 zapraszamy – jak co miesiąc – do wspólnej modlitwy różańcowej.

Za tydzień, 7.11. spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 19.

Dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. zobowiązane są do udziału we Mszy św. w niedziele, o godzinie 10.30.

W piątek, o godzinie 16 spotkanie dzieci w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Dziś po Mszy św. o godzinie 12 ostatnie już nabożeństwo różańcowe w październiku.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.15. Możemy zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy czytelnie naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkich, którzy mogą pomóc przy grabieniu liści zapraszamy w najbliższą sobotę, 6.11.,  na godz. 10, na drugą część naszej akcji porządkowania terenu. Weźmy ze sobą potrzebny sprzęt i zróbmy to razem dla zdrowia i estetyki naszego, wspólnego, Bożego Domu.      

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii.

Za tydzień organizowana jest zbiórka wsparcia materialnego w ramach „Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym”. W ten sposób międzynarodowa organizacja katolicka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” chce wesprzeć prześladowanych a nas uwrażliwić na problem braku wolności religijnej w wielu krajach świata.

Bardzo dziękuję Panu Zenkowi i Panu Modestowi za prace porządkowe na naszym terenie a także Państwu Kindze i Karolowi za wytrwałą, ofiarną opiekę nad naszą grotą Matki Bożej a także za ich troskę i pielęgnację kwiatów przy schodach naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękuje także naszemu, wczorajszemu zespołowi porządkowemu za umycie, odkurzenie, przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarowane kwiaty.

Zapraszamy na film pt. „Fatima” do kina – stacja Falenica: 15.11., w poniedziałek o godz. 16.00 lub 20.30. Albo 16.11., we wtorek o godzinie 18. Zapisy, rezerwacja biletów bezpośrednio u Pani Marty – nr tel. 790 421 191.

A z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy się m.in. dowiedzieć prawdy o czyśćcu. Jak możemy pomóc duszom w opuszczeniu czyśćca? Poza tym, jak sobie radzić z odejściem bliskiej nam osoby? Czy można się na to przygotować? Zapraszam do lektury!

Pomódlmy się teraz wspólnie w intencji naszych Zmarłych: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”