XXXII Niedziela zwykła – 07.11.2021

Dziś po Mszy św. o godzinie 12 zapraszamy – jak w każdą I niedzielę miesiąca – do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek, po Mszy św. o godzinie 18.00 odmawiamy Litanię do św. Józefa. W środy wieczorem podejmiemy Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątki zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Wypraszajmy potrzebne nam siły i łaski. Polecajmy w modlitwach Panu Bogu wszystkie trudne sprawy naszej Ojczyzny.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym,  którzy w poszczególne dni 1 – 8.11. pobożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli za Zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

Dziś spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 19 w kościele.

Dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. zobowiązane są do udziału we Mszy św. w niedziele, o godzinie 10.30.

We czwartek, 11.11. przypada 103. rocznica /1918/ odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. będą sprawowane o godzinie 9, 17.30, 18.00. Wywieśmy naszą flagę narodową a o godzinie 19.18 zapalmy w naszych domach tzw. „świecę niepodległości”. Niech moc jej jasnego płomienia jednoczy całą Polskę. Niech będzie znakiem modlitwy za Ojczyznę i dziękczynienia Bogu za wolność.

W piątek, o godzinie 16 spotkanie dzieci w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych. A w sobotę, 13.11. o godzinie 11 zbiórka ministrantów.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8. Możemy jeszcze zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne.

Wczoraj zakończyliśmy drugą część akcji porządkowania naszego świata. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy wczoraj pomogli przy grabieniu liści. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie i włożoną pracę: Pani Monice, Panu Adamowi i Krystianowi; Panu Jarosławowi i Marcinowi; Mateuszowi, Bartkowi z Tatą, Panu Januszowi, Józefowi, Rafałowi, Stanisławowi i 5-letniej Jadwidze; Panu Henrykowi i Andrzejowi…! Dziękuję także Panu Andrzejowi za kontynuację prac modernizacyjnych w przedsionku naszego, górnego kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii.

W dzisiejszą niedzielę organizowana jest we Wspólnocie Kościoła w naszej Ojczyźnie zbiórka wsparcia materialnego w ramach „Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym”. W ten sposób międzynarodowa organizacja katolicka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” chce wesprzeć prześladowanych a nas uwrażliwić na problem braku wolności sumienia i wyznania w wielu krajach świata.

Zapraszamy na film pt. „Fatima” do kina – stacja Falenica: 15.11., w poniedziałek o godz. 16.00 lub 20.30. Albo 16.11., we wtorek o godzinie 18. Zapisy, rezerwacja biletów bezpośrednio u Pani Marty – nr tel. 790 421 191.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy wiele ważnych tekstów o tematyce patriotycznej, m.in. pt. „Jak kochać Ojczyznę?” Dlaczego mówienie o miłości ojczyzny wielu Polaków dzisiaj drażni? Zapraszam do lektury!

Pomódlmy się teraz wspólnie w intencji naszych Zmarłych: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”