XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021

W dzisiejszą niedzielę organizowana jest we Wspólnocie Kościoła w Polsce zbiórka wsparcia materialnego w ramach XIII „Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym”. W ten sposób międzynarodowa organizacja katolicka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” chce wesprzeć prześladowanych a nas uwrażliwić na problem braku wolności sumienia i wyznania w wielu krajach świata. Hasło tegorocznej zbiórki: „Solidarni z Libanem.”

We wtorki, po Mszy św. o godzinie 18.00 odmawiamy Litanię do św. Józefa. We środy wieczorem podejmiemy Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątki zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Wypraszajmy potrzebne nam siły i łaski. Polecajmy w modlitwach Panu Bogu zwłaszcza sytuację i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny.

Za tydzień, 21.11. obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12 odmówimy wspólnie Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Zapraszamy chętnych do włączenia się wraz z członkami Wspólnoty „Emmanuel” w oprawę muzyczną Mszy św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a więc niedzielnych Mszy św. o godz. 18 /co 2-3 tygodnie/. Zapraszamy zarówno instrumentalistów, jak i osoby pragnące włączyć się w śpiew. Pierwsza, tak animowana Msza św. będzie już za tydzień, 21.11. Próby planowane są bezpośrednio przed tymi Mszami, w kościele o godz. 16.45. Osoby zainteresowane muzycznym udziałem w tej inicjatywie proszone są o zgłaszanie się w zakrystii.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania za tydzień, 21.11. o godzinie 19 w kościele.

Dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. zapraszamy ale i zobowiązane są do udziału we Mszy św. w niedziele, o godzinie 10.30.

W piątek, 19.11. o godzinie 16 spotkanie dzieci w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych a o godz. 19 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. A w sobotę, 20.11. o godzinie 11 zbiórka ministrantów.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8. Możemy jeszcze zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii.

Zapraszamy na film pt. „Fatima” do kina – stacja Falenica: 15.11., w poniedziałek o godz. 16.00 lub 20.30. Albo 16.11., we wtorek o godzinie 18. Zapisy, rezerwacja biletów bezpośrednio u Pani Marty – nr tel. 790 421 191.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy m.in. ciekawe teksty o tematyce charytatywnej: jak mądrze pomagać? Kiedy nasze kilka złotych naprawdę pomoże biednym? Jak nie dać się nabrać? W jaki sposób możemy wesprzeć ich realnie? Zapraszam do lektury!