Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021

We wtorki, po Mszy św. o godzinie 18.00 odmawiamy Litanię do św. Józefa. We środy wieczorem podejmujemy Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątki zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Wypraszajmy potrzebne nam siły i łaski. Polecajmy w tych wspólnych modlitwach Panu Bogu zwłaszcza sprawy naszej Ojczyzny.

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy św. o godz. 12 odmówimy wspólnie Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

W sobotę kończymy rok liturgiczny 2020/2021 i już za tydzień, Adwentem rozpoczniemy Nowy. Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią będzie sprawowana we wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godzinie. 6.45. Zapraszamy!

Zapraszamy chętnych do włączenia się wraz z członkami Wspólnoty „Emmanuel” w oprawę muzyczną Mszy św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a więc niedzielnych Mszy św. o godz. 18 /co 2-3 tygodnie/. Zapraszamy zarówno instrumentalistów, jak i osoby pragnące śpiewać. Pierwsza, tak animowana Msza św. będzie dzisiaj. Próby planowane są bezpośrednio przed tymi Mszami, w kościele o godz. 16.45. Osoby zainteresowane muzycznym udziałem w tej inicjatywie proszone są o zgłaszanie się w zakrystii.

Dziś spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 19 w kościele.

W piątek, 26.11. o godzinie 16.15 spotkanie dzieci w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych. A w sobotę, 27.11. o godzinie 11 zbiórka ministrantów.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8. Możemy jeszcze zgłaszać naszych Zmarłych do tej modlitwy.

W dzisiejszą niedzielę powraca do naszej świątyni woda święcona. Jest ona już dostępna w dolnym i górnym kościele w eleganckich, bezdotykowych kropielnicach. Wystarczy podłożyć dłoń i chwilkę poczekać. Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi za instalację tych urządzeń.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii i realizację potrzebnych inwestycji.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób lub rodzin. Wszystkich, którzy mogą wesprzeć tę piękną, przedświąteczną inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem „Caritas Parafialny” lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych albo środków czystości bezpośrednio do kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję naszej, wczorajszej ekipie porządkowej, która mimo mniejszej liczby osób podjęła swój dyżur i ofiarnie posprzątała kościół na dzisiejszą niedzielę.  Dziękuję także za dar na kwiaty.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” Ks. Marek Kruszewski wyjaśnia dlaczego dorastające dziecko odchodzi od Boga i Kościoła? Co robić? Jak przekonywać? Zapraszam do lektury!

W ostatnim czasie zostawiono w naszym kościele m.in. dwa różańce, dwie czapki… Właścicieli zapraszamy po odbiór. Starajmy się zabierać ze sobą wszystkie nasze rzeczy.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Antonina Najman. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie… „