I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

We wtorki, po Mszy św. o godzinie 18.00 odmawiamy Litanię do św. Józefa. We środy wieczorem podejmujemy Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątki zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Wypraszajmy potrzebne nam siły i łaski. Polecajmy w modlitwach Panu Bogu zwłaszcza  sprawy naszej Ojczyzny.

Kończymy rok liturgiczny i duszpasterski 2020/2021 i Adwentem rozpoczynamy dziś  nowy. Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią będzie sprawowana we wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godzinie. 6.45. Zabierzmy na nią lampiony. Zapraszamy!

Od dziś możemy już nabyć w przedsionku kościoła, w kancelarii świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec od 6 do 16 zł. nie jest ustalana przez Parafię. Złotówka z każdej świecy jest przeznaczona na nasz Parafialny Zespół Charytatywny Caritas. Możemy też nabyć za dobrowolną kwotę opłatki i sianko na świąteczny stół wigilijny.

Zapraszamy chętnych do włączenia się wraz z członkami Wspólnoty „Emmanuel” w oprawę muzyczną Mszy św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a więc niedzielnych Mszy św. o godz. 18 /co 2-3 tygodnie/. Zapraszamy zarówno instrumentalistów, jak i osoby pragnące śpiewać. Próby planowane są bezpośrednio przed tymi Mszami, w kościele. Osoby zainteresowane muzycznym udziałem w tej inicjatywie proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

Od najbliższego czwartku, co tydzień będzie możliwość prywatnej adoracji w ciszy NS po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W I piątek miesiąca, 03.12. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9, o godzinie 16.15 będzie spotkanie dzieci w ramach Eucharystycznego Ruchu Młodych. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie możliwość osobistej adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym czasie będzie możliwości spowiedzi, jak również od godz. 17.30.

W I sobotę miesiąca, 04.12. po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej a o godzinie 11 będzie zbiórka ministrantów.

Za tydzień, 05.12. po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia a o godz. 19 będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Za tydzień przeżywać będziemy we Wspólnocie Kościoła w naszej Ojczyźnie Dzień wsparcia modlitewnego i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie.

Woda święcona jest dostępna w dolnym i górnym kościele w bezdotykowych kropielnicach. Wystarczy podłożyć dłoń i chwilkę poczekać. Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi za instalację tych urządzeń.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym, niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób lub rodzin. Wszystkich, którzy mogą wesprzeć tę piękną inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem „Caritas Parafialny” lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy znaleźć m.in. ciekawy artykuł pt. „Jak trafić z prezentem?” Dawane przy różnych okazjach prezenty nie zawsze sprawiają przyjemność drugiej osobie. Jak uniknąć takich sytuacji? Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Kazimierz Józef Kuźma i śp. + Czesław Paszkowski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie… „