II Niedziela Adwentu – 05.12.2021

We wtorki, po Mszy św. o godzinie 18.00 odmawiamy Litanię do św. Józefa. We środy wieczorem podejmujemy Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątki zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Wypraszajmy potrzebne nam siły i łaski. Polecajmy w modlitwach Panu Bogu zwłaszcza  sprawy naszej Ojczyzny.

Msza św. o Matce Bożej, zwana roratami jest sprawowana we wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel, o godzinie. 6.45. Zabierzmy na nią lampiony. Zapraszamy!

Dziś po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia a o godz. 19 będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Dziś przeżywamy we Wspólnocie Kościoła w naszej Ojczyźnie Dzień wsparcia modlitewnego i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie, czyli dla naszych Sióstr i Braci żyjących daleko za naszą wschodnią granicą.

W przedsionku kościoła, w kancelarii możemy nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec od 6 do 16 zł. nie jest ustalana przez Parafię. Złotówka z każdej świecy jest przeznaczona na nasz Parafialny Zespół Charytatywny Caritas. Możemy też nabyć za dobrowolną kwotę opłatki i sianko na świąteczny stół wigilijny.

Zapraszamy chętnych do włączenia się wraz z członkami Wspólnoty „Emmanuel” w oprawę muzyczną Mszy św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a więc niedzielnych Mszy św. o godz. 18 /co 2-3 tygodnie/. Zapraszamy zarówno instrumentalistów, jak i osoby pragnące śpiewać. Próba planowana jest dziś o godz. 16.15 w kościele. Osoby zainteresowane muzycznym udziałem w tej inicjatywie proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

We środę, 08.12. mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.45 i 18. Matka Boża w objawieniu Włoszce Pierinie Gilli 08.12.1947 roku powiedziała: „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8. grudnia, w południe obchodzono „Godzinę Łaski” dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. Nasz kościół będzie dodatkowo otwarty w tym dniu od godz. 12 do 13.

W nowym roku liturgicznym, czyli od Adwentu co tydzień, w czwartek, będzie możliwość prywatnej adoracji w ciszy NS po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. Zapraszamy!

W najbliższy piątek, 10.12. o godz. 19 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do uroczystości I Komunii Św.

W sobotę, 11.12. o godzinie 11 będzie zbiórka ministrantów.

Za tydzień rozpoczniemy już parafialne rekolekcje adwentowe. Tegoroczne spotkania poprowadzi Ks. Wojciech Konkol, kapłan z archidiecezji gdańskiej. Potrwają one od niedzieli 12.12. do środy 15.12. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą sprawowane o godz. 9.30 i o godz. 18. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

Woda święcona jest dostępna w dolnym i górnym kościele w bezdotykowych kropielnicach. Wystarczy podłożyć dłoń i chwilkę poczekać.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym, niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób lub rodzin. Wszystkich, którzy mogą wesprzeć tę piękną inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem „Caritas Parafialny” lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła.

Zapraszamy do kina – stacja Falenica na film pt. „Nędzarz i Madame” o św. Bracie Adamie Albercie Chmielowskim. Terminy: 13.12. godz. 20.30; 14.12. godz. 15.30 lub 18.00. Zapisy, rezerwacja biletów bezpośrednio u Pani Marty – nr tel. 790 421 191.

  1. Przemysław Skąpski zaprasza chłopaków od III kl. SP do szkoły średniej na zimowisko szensztackie, obóz narciarsko – snowboardowy w Zakopanem w dn. 4. – 10. lutego 2022 roku. Cena 1250 zł. Zapisy u O. Przemka nr tel. 797 002 033.

Klerycy III i IV roku naszego warszawsko – praskiego seminarium duchownego na Tarchominie zapraszają na teatralną sztukę seminaryjną pt. Pan przemówił”. Spektakl opowiada o Mojżeszu, który dzięki swojej heroicznej wierze i zaufaniu Bożej obietnicy stał się Ojcem Narodu Wybranego. Sztuka będzie wystawiana od 5 – 19.12. Zapisy na spektakl w celu otrzymania obowiązkowej wejściówki drogą telefoniczną nr 792 059 262 /od wtorku do soboty w godz. 15-20/ Więcej informacji o spektaklu znajdziemy na stronie: sztuka2021.pl Szczegóły znajdziemy też na wywieszonym plakacie.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym, parafialnym konkursie betlejemskich szopek. Zapraszamy rodziny a zwłaszcza ojców wraz z dziećmi do udziału. Projekt, konstrukcja, materiał dowolny. Niech wspólna praca i rozmowa odnowi relacje i umocni rodziny. Szopki przynosimy do kościoła do 6. stycznia 2022 roku.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy znaleźć m.in. ciekawy artykuł pt. „Zdecydowani, aby wierzyć”. Za każdym nawróceniem kryje się czyjaś wyjątkowa historia,  dana komuś od Boga łaska ale też decyzja, aby z niej skorzystać. Modląc się, być może o nawrócenie kogoś z naszych bliskich warto zapoznać się z opowieściami kilku nawróconych osób. Zapraszam do lektury!