III Niedziela Adwentu – 12.12.2021

Dziś, w III niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą „Gaudete!” /radości/ rozpoczynamy  parafialne rekolekcje adwentowe. Tegoroczne spotkania prowadzi Ks. Wojciech Konkol, kapłan z archidiecezji gdańskiej. Potrwają one od dziś do środy 15.12. włącznie. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą sprawowane o godz. 9.30 i o godz. 18. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

Msza św. o Matce Bożej, zwana roratami jest sprawowana we wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel, o godzinie. 6.45. Zapraszamy!

Jutro, 13.12. przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To Dzień Modlitw za Ofiary tamtego dramatycznego czasu. Pamiętajmy o Nich w naszych osobistych modlitwach.

W nowym roku liturgicznym, czyli od Adwentu co tydzień, w czwartek, jest możliwość prywatnej adoracji w ciszy NS po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi. Zapraszamy!

W sobotę, 18.12. o godzinie 11 zbiórka ministrantów.

W przedsionku kościoła, w kancelarii możemy nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec od 6 do 16 zł. Możemy też nabyć za dobrowolną kwotę opłatki i sianko na świąteczny stół wigilijny.

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób lub rodzin. Wszystkich, którzy mogą wesprzeć tę piękną inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem „Caritas Parafialny” lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła.

Choć nie wiemy, jak będzie wyglądać niebo, to jesteśmy przekonani, że pełne będzie ludzi wychwalających Boga. Jako, że wszyscy pragniemy tam trafić, warto już tutaj, na ziemi trochę praktykować tę Bożą radość. W związku z tym serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 19.12. do włączenia się razem ze Wspólnotą „Emmanuel” we wspólną, radosną modlitwę uwielbienia. Rozpoczniemy za tydzień, zaraz po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, ich rodziny ale też  każdego, kto chce także w ten sposób przygotować się do życia z Bogiem w niebie.

Zapraszamy do włączenia się wraz z członkami Wspólnoty „Emmanuel” w oprawę muzyczną Mszy św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a więc niektórych niedzielnych Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy zarówno instrumentalistów, jak i osoby pragnące śpiewać. Osoby zainteresowane takim muzycznym udziałem proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Najbliższa taka Msza św. będzie 2. stycznia 2022 o godz. 18

Woda święcona jest dostępna w dolnym i górnym kościele w bezdotykowych kropielnicach. Wystarczy podłożyć dłoń i chwilkę poczekać.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym, niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do kina – stacja Falenica na film pt. „Nędzarz i Madame” o św. Bracie Adamie Albercie Chmielowskim. Terminy: 13.12. godz. 20.30; 14.12. godz. 15.30 lub 18.00. Zapisy, rezerwacja biletów bezpośrednio u Pani Marty – nr tel. 790 421 191.

O. Przemysław Skąpski zaprasza chłopaków od III kl. SP do szkoły średniej na zimowisko szensztackie, obóz narciarsko – snowboardowy w Zakopanem w dn. 4. – 10. lutego 2022 roku. Cena 1250 zł. Zapisy u O. Przemka nr tel. 797 002 033.

Klerycy III i IV roku naszego warszawsko – praskiego seminarium duchownego na Tarchominie zapraszają na teatralną sztukę seminaryjną pt. Pan przemówił”. Spektakl opowiada o Mojżeszu, który dzięki swojej heroicznej wierze i zaufaniu Bożej obietnicy stał się Ojcem Narodu Wybranego. Sztuka będzie wystawiana od 5 – 19.12. Zapisy na spektakl w celu otrzymania obowiązkowej wejściówki drogą telefoniczną nr 792 059 262 /od wtorku do soboty w godz. 15-20/ Więcej informacji o spektaklu znajdziemy na stronie: sztuka2021.pl Szczegóły znajdziemy też na wywieszonym plakacie.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym, parafialnym konkursie betlejemskich szopek. Zapraszamy rodziny a zwłaszcza ojców wraz z dziećmi do udziału. Projekt, konstrukcja, materiał dowolny. Niech wspólna praca i rozmowa odnowi relacje i umocni rodziny. Szopki przynosimy do kościoła do 6. stycznia 2022 roku.

W związku z trwającym w Kościele „Rokiem Rodziny” pragniemy zorganizować w naszej Parafii wędrówkę Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny. Rozpocznie się ona w Niedzielę św. Rodziny z Nazaretu 26.12. Każdy będzie mógł gościć u siebie Ikonę przez trzy dni lub dłużej, polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej różne problemy i podejmując konkretne postanowienia. Można będzie przy tym skorzystać z przygotowanego na tę okazję programu takiego spotkania. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy znaleźć m.in. ciekawy artykuł pt. „Jak kochać Boga?” skoro serce czuje bardziej przykazanie miłości człowieka. Bóg wydaje się dużo trudniejszy do kochania. Zapraszam do lektury!

W minionym  tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Wiesław Jan Niewczas. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…”