IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

Msza św. o Matce Bożej, zwana roratami będzie sprawowana do piątku włącznie. Zapraszamy! Do czwartku włącznie będzie jeszcze możliwość spowiedzi po Mszy św. wieczornej. Chętne osoby proszę o poczekanie przy konfesjonale.

W nowym roku liturgicznym, czyli od Adwentu co tydzień, w czwartek, jest możliwość prywatnej adoracji w ciszy NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi. Zapraszamy!

W przedsionku kościoła, w kancelarii możemy jeszcze nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy też nabyć opłatki i sianko na świąteczny stół wigilijny.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie  świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Dziękuję też  wszystkim, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę złożoną ofiarą do skrzynki z napisem „Parafialny Zespół Caritas” lub przynieśli gotowe produkty spożywcze do kościoła. Wkrótce poznamy szersze sprawozdanie.

Dziś, po wieczornej Mszy św. będzie można wziąć udział w radosnej modlitwie uwielbienia. Wraz ze Wspólnotą „Emmanuel” będzie można uwielbić Pana Boga śpiewem i własną modlitwą. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i całe rodziny oraz wszystkich Parafian, aby w tę ostatnią Niedzielę Adwentu wspólnie oddać chwałę Bogu. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W najbliższy piątek przeżywać już będziemy Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach wigilijnych: rozpoczęcie wieczerzy modlitwą, łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd. W ten piątek, 24.12. nie ma Mszy św. wieczornych. Msza św. zwana Pasterką będzie sprawowana tradycyjnie o północy. 25.12. nie ma Mszy św. o godzinie 9.00. Pozostałe Msze św. są sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary złożone w czasie Pasterki są przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, m.in. na utrzymanie domów samotnych matek.

W niedzielę 26.12. przypada Święto Św. Rodziny z Nazaretu. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

Zapraszamy do włączenia się wraz z członkami Wspólnoty „Emmanuel” w oprawę muzyczną Mszy św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a więc niektórych niedzielnych Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy zarówno instrumentalistów, jak i osoby pragnące śpiewać. Osoby zainteresowane takim muzycznym udziałem proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Najbliższa taka Msza św. będzie 2. stycznia 2022 o godz. 18

Woda święcona jest dostępna w dolnym i górnym kościele w bezdotykowych kropielnicach. Wystarczy podłożyć dłoń i chwilkę poczekać.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym, niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

O. Przemysław Skąpski zaprasza chłopaków od III kl. SP do szkoły średniej na zimowisko szensztackie, obóz narciarsko – snowboardowy w Zakopanem w dn. 4. – 10. lutego 2022 roku. Cena 1250 zł. Zapisy u O. Przemka nr tel. 797 002 033.

Od piątku, 17.12. możemy się cieszyć nową bramą prowadzącą na teren kościelny. Bardzo dziękuje Fundatorom, naszym Darczyńcom, którzy pragną pozostać anonimowi za hojność, otwarte serce, doskonałą współpracę i zaufanie. Brama została wymieniona już jako Dar na zbliżającą się w przyszłym roku 30. rocznicę powstania naszej Parafii/1992/ i na 40. rocz. wmurowania kamienia węgielnego pod świątynię./1982/.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym, parafialnym konkursie betlejemskich szopek. Zapraszamy rodziny a zwłaszcza ojców wraz z dziećmi do udziału. Projekt, konstrukcja, materiał dowolny. Niech wspólna praca i rozmowa odnowi relacje i umocni rodziny. Szopki przynosimy do kościoła do 6. stycznia 2022 roku.

W związku z trwającym w Kościele „Rokiem Rodziny” pragniemy zorganizować w naszej Parafii wędrówkę Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny. Rozpocznie się ona [od błogosławieństwa Ikoną rodzin naszej Parafii] w Niedzielę św. Rodziny z Nazaretu 26.12. Każdy będzie mógł gościć u siebie Ikonę przez trzy dni lub dłużej, polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej różne problemy i podejmując konkretne postanowienia. Można będzie przy tym skorzystać z przygotowanego na tę okazję programu takiego spotkania. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za sprawne posprzątanie kościoła a także za ofiarowane i ułożone piękne kwiaty.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” Dariusz Kowalczyk SJ zachęca, aby przygotowywać się do Świąt, jakby były one pierwsze i miały być ostatnie. Z innego tekstu  możemy dowiedzieć się czym naprawdę jest chrześcijańska nadzieja i dlaczego nie jest „matką głupich”. Zapraszam do lektury!

W minionym  tygodniu odeszły od nas do Wieczności Boga śp. + Bogumiła Trajda; śp. + Helena Elżbieta Niewczas; śp. + Wanda Wiktoria Radzimowska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”