Niedziela, Święto Św. Rodziny z Nazaretu – 26.12.2021

Nie byłoby naszych pięknych adwentowych i świątecznych przeżyć, gdyby nie zaangażowanie i praca wielu naszych Parafian. Bardzo dziękuję Pani Klaudii, Państwu Monice i Adamowi, Panu Andrzejowi, Panu Karolowi, Panu Pawłowi, Państwu Dorocie i Aleksandrowi, Paniom: Beacie, Annie i Agnieszce. Każdy podjął dobrowolnie i ofiarnie ważny wysiłek na rzecz przygotowania naszej Wspólnoty i świątyni do tych dni. Dziękuję także Panu Mariuszowi Jabłońskiemu i jego współpracownikom za przekazane choinki.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu Caritas za przygotowanie i rozprowadzenie świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Przygotowano 18 paczek o wartości około 150 zł. każda. Dziękuję za poświęcony czas i włożoną pracę Paniom: Małgorzacie, Krystynie, Anecie, Elżbiecie; podziękowania kierujemy także do domu handlowego „Fala” w Falenicy.

Dziś, w Święto Św. Rodziny z Nazaretu rozpoczynamy w naszej Parafii wędrówkę Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy będzie mógł gościć u siebie Ikonę przez trzy dni lub dłużej, polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej różne problemy, podejmując konkretne postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Można przy tym skorzystać z przygotowanych na takie spotkanie tematów do rozmowy i lektur. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

W piątek, 31.12. zakończymy już mijający stary rok kalendarzowy. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne będzie o godzinie 18. Na podstawie kanonów 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego Ks. bp Romuald Kamiński udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia – w piątek, 31 grudnia; udziela dyspensy wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Przypomina jednocześnie, że korzystając z dyspensy należy złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich.

W sobotę, 01.01. rozpoczniemy już Nowy Rok 2022. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

Woda święcona jest dostępna w dolnym i górnym kościele w bezdotykowych kropielnicach. Wystarczy podłożyć dłoń i chwilkę poczekać.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym, niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

W nowym roku liturgicznym, czyli od Adwentu co tydzień, w czwartek, jest możliwość prywatnej adoracji w ciszy NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi. Zapraszamy!

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym, parafialnym konkursie betlejemskich szopek. Zapraszamy rodziny a zwłaszcza ojców wraz z dziećmi do udziału. Projekt, konstrukcja, materiał dowolny. Niech wspólna praca i rozmowa odnowi relacje i umocni rodziny. Szopki przynosimy do kościoła do 6. stycznia 2022 roku.

Ze świątecznego wydania tygodnika „Idziemy” możemy się m.in. dowiedzieć czy jest możliwe, że nieszczęścia, jakie spadają na jakąś rodzinę są spowodowane  przez wypowiedziane przez kogoś złe słowa i przekleństwo? Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Janusz Zbigniew Borowski; śp. + Leokadia Sitkowska; śp. + Leokadia – Anna Tomasik. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”