Nowy Rok, Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2022

Niech w tym Nowym Roku Jezus Chrystus, którego pamiątkę Wcielenia wspominamy sprawi, aby ten rok był naprawdę nowy. Wszystkim życzę cierpliwości, zdrowia, pogody ducha i odnowienia wewnętrznego poczucia, że w oczach Boga jest się kimś naprawdę wyjątkowym. Niech Święta Rodzina zamieszka w naszych domach i uczy rozpoznawać i przyjmować to, co przyjdzie z ręki Boga.

Zakończyliśmy Rok Pański 2021. Pan Bóg pozwolił, aby Sakrament Chrztu przyjęło w naszej świątyni 26 osób. Do I Komunii Św. przystąpiło 18 dzieci. Przed tym ołtarzem zawarto 6 związków małżeńskich. Wizyt u chorych było 96 a pożegnaliśmy w naszym kościele w uroczystościach pogrzebowych 64 osoby.

Jutro po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Najbliższe spotkania kandydatów do Bierzmowania będą jutro o godzinie 19 i w niedzielę, 16.01. o tej samej porze.

Jutro po Mszy św. o godz. 10.30 harcerze – skauci Europy z IX drużyny warszawskiej będą oferować kalendarze na Nowy Rok w cenie 15 zł. Dochód przeznaczają na cele harcerskie, tzn. sprzęt i wyjazdy zastępu.

We czwartek, 06.01. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą zwykle nazywamy Uroczystością Trzech Króli. Msze św. w tym dniu będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na misyjną działalność Kościoła. Po każdej Mszy św. będzie można uzyskać w kancelarii, w przedsionku kościoła kredę i kadzidło.

07.01. przypada I piątek miesiąca. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość osobistej adoracji NS w ciszy do godziny 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W sobotę, 08.01. zbiórka ministrantów o godz. 11.

W niedzielę, 09.01. na Mszy św. o godz. 10.30 nasze dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają swoje pamiątkowe książeczki do modlitwy w ramach przygotowań do tej uroczystości.

W Święto Św. Rodziny z Nazaretu rozpoczęliśmy w naszej Parafii wędrówkę Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy będzie mógł gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym, niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.