Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2022

Dziś przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą zwykle nazywamy Uroczystością Trzech Króli. Msze św. są sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane dziś są przeznaczone na misyjną działalność Kościoła Powszechnego. Po każdej Mszy św. możemy nabyć w kancelarii, w przedsionku kościoła kredę i kadzidło.

Dziś także przypada Światowy Dzień Misyjny Dzieci. To patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Pozwala nam dostrzec i docenić modlitwę i zaangażowanie dzieci w inicjatywy misyjne oraz zwraca uwagę dorosłych na ważną rolę Papieskich Dzieł Misyjnych w chrześcijańskim wychowaniu.

Jutro przypada I piątek miesiąca. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy, do godziny 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W niedzielę, 09.01., w Święto Chrztu Pańskiego, zakończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.30 nasze dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają swoje, pamiątkowe książeczki do modlitwy w ramach przygotowań do tej uroczystości.

W piątek, 14.01. o godz. 19 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

26.12. rozpoczęliśmy w naszej Parafii wędrówkę Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.