Niedziela, Święto Chrztu Pańskiego – 09.01.2022

Dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się czas zwykły, który potrwa do wtorku /01.03./ przed Środą Popielcową. Na Mszy św. o godz. 10.30 nasze dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają swoje, pamiątkowe książeczki do modlitwy w ramach przygotowań do tej uroczystości.

We czwartek, jest możliwość prywatnej modlitwy w ciszy przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi. Zapraszamy!

W piątek, 14.01. o godz. 19 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. A w sobotę 15.01. o godz. 11. zbiórka ministrantów. Zapraszam!

26.12. rozpoczęliśmy w naszej Parafii wędrówkę Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła do dzisiejszej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcony czas, włożoną pracę a przede wszystkim okazane serce.

Z powodu trwającej w Polsce pandemii znów konieczne jest skorzystanie z zastępczej formy tradycyjnej kolędy. Jak wiemy, cały czas dotychczasowa forma wizyt jest niewskazana. Ks. biskup zachęca duszpasterzy i Parafian ze wskazanych ulic do wspólnej  Mszy św. w kościele, w wyznaczonym wieczorze. Intencją takiej Mszy św. będzie modlitwa za zaproszonych Parafian i Zmarłych z ich rodzin, umocnienie w wierze, wsparcie chorych i pojednanie w rodzinach i wśród sąsiadów. Ważne jest także końcowe, kolędowe błogosławieństwo, czyli powierzenie siebie i swoje rodziny Bożej Opiece.

Jednakże będzie możliwość indywidualnego zaproszenia w sytuacji, gdy w domu mamy osobę trwale unieruchomioną, która nie jest w stanie w ogóle pojawić się w kościele. Albo w rodzinie, w jakimś domu nigdy jeszcze nie było kolędy i chodzi o nowych Parafian i np. poświecenie domu. Albo ktoś pożegnał bliską osobę w ciągu ostatniego roku i chciałby pomodlić się za nią razem, w domu gdzie mieszkała. W takich sytuacjach proszę o zgłoszenia.

W naszej Wspólnocie takie Msze św. o godz. 18 z „kolędowym błogosławieństwem” rozpoczniemy we wtorek, 18. stycznia, na który już zapraszam mieszkańców ul. Napoleona Bonaparte. Szczegółowy plan będzie wkrótce dostępny.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Możemy jednak szybciej uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie „wędrujemy” z Komunią św. na swoje miejsce.