II Niedziela zwykła – 16.01.2022

We wtorek, 18.01. rozpoczyna się w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Kościół zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela  zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, „aby wszyscy byli jedno” i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan.

We czwartki mamy możliwość osobistej modlitwy w ciszy przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi. A w ten czwartek, 20.01. przypada 4. rocznica /2018/ ingresu Pasterza naszej Diecezji, Ks. biskupa Romualda Kamińskiego.

W piątek, 21.01. obchodzimy Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka. Życząc Bożego błogosławieństwa i dużo zdrowia pamiętajmy o naszych Seniorach w codziennej modlitwie.  W sobotę też, o godz. 11. będzie zbiórka ministrantów.

Z powodu trwającej cały czas pandemii znów konieczne jest wprowadzenie zastępczej formy tradycyjnej kolędy. Ks. biskup zachęca duszpasterzy i ich Parafian do wspólnej Mszy św. w kościele, w wyznaczonym wieczorze. Intencją takiej Mszy św. będzie modlitwa za zaproszonych Parafian i Zmarłych z ich rodzin, umocnienie w wierze, wsparcie chorych,  pojednanie w rodzinach i wśród sąsiadów, modlitwa o dar wiary dla dzieci i młodzieży. Ważne jest także końcowe błogosławieństwo, czyli powierzenie siebie i swojej rodziny Bożej Opiece.

Jednakże będzie możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana w sytuacji, gdy w domu mamy osobę trwale unieruchomioną, która nie jest w stanie w ogóle pojawić się w kościele. Albo w rodzinie, w jakimś domu nigdy jeszcze nie było kolędy i np. chodzi o nowych Parafian i poświecenie domu. Albo ktoś pożegnał bliską osobę w ciągu ostatniego roku i chciałby pomodlić się za nią razem, w swoim domu. W takich sytuacjach proszę o zgłoszenia.

W naszej Wspólnocie Parafialnej takie Msze św. o godz. 18 z „kolędowym błogosławieństwem” rozpoczniemy już w najbliższy wtorek, 18. stycznia i będą przebiegać wg następującego porządku… >>> zobacz intencje mszalne!

W tym roku przypada 30. rocznica powstania naszej Parafii. Myślę, że w związku z tym, po nowej bramie, byłoby dobrze, gdybyśmy dokończyli klatkę schodową na chór, która od początku jest w stanie surowym. Są to też ważne schody dla osób uczestniczących w liturgii w dolnym kościele. Warto, aby były one bezpieczne, wygodne i ładne. Prace rozpoczną się już w tym tygodniu, o ile mróz nie pokrzyżuje naszych planów. Ofiary składane podczas „Mszy św. kolędowych” przeznaczone będą na tę inwestycję oraz bieżące utrzymanie kościoła. A jeżeli Pan Bóg pozwoli, zrobimy też pokrycie tapicerką ławek w dolnym kościele, dla wygody i większej izolacji cieplnej.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać m.in. ciekawe artykuły pt.  „Kościół i pieniądze”, „Ile kosztuje parafia?” Być może mamy swoje pytania i wątpliwości. Warto poznać wreszcie odpowiedzi a także, jak to wygląda w innych państwach Europy. Zapraszam do lektury!

Trwa w naszej Parafii wędrówka Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła do dzisiejszej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcony czas, włożoną pracę a przede wszystkim okazane serce.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te wszystkie dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Dla osób preferujących płatności elektroniczne przygotowane zostało ułatwienie – kod QR z danymi do przelewu na konto Parafii. Można się nim posłużyć w aplikacji bankowej używając funkcji „przelew z kodem QR” lub „skanuj i płać”. Kod jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

W minionych dniach odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Grzegorz Wardzyński,  śp. + Stanisław Kosk, śp. + Lech Grochala. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…