II Niedziela Adwentu – 04.12.2022

Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe. Będzie im towarzyszyć hasło:  „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Bardzo serdecznie witam wśród nas Ks. dr Radosława Kacprzaka, który będzie głosił Słowo Boże w tym czasie. Rekolekcje potrwają do środy, 07.12. włącznie.

Tradycyjne, adwentowe roraty są sprawowane codziennie, oprócz niedziel i uroczystości o godzinie 6.45; w soboty o godz. 8.30. Zapraszamy do udziału także dzieci. Przychodźmy z zwyczajowymi lampionami.

Dziś, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godzinie 12.

Dziś przeżywamy we Wspólnocie Kościoła w naszej Ojczyźnie doroczny Dzień wsparcia modlitewnego i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie, czyli naszych sióstr i braci żyjących daleko za naszą wschodnia granicą.

Rozpoczęły się wizyty duszpasterskie nazywane popularnie „kolędą”. W czasie kolędy nie ma Mszy św. wieczornej oprócz czwartków, sobót oraz oczywiście, rekolekcji. Nie ma też spotkań służby liturgicznej. W tej pracy duszpasterskiej uczestniczy i pomaga nam O. Andrzej ISCHP.

Plan wizyt duszpasterskich w najbliższym czasie jest następujący:

data lokalizacje – ulice:
9. grudnia

piątek

od g.16

Złotej Jesieni od Szulczyka do końca, czyli za ul. Podkowy
Złotej Jesieni od Szulczyka do końca, czyli za ul. Podkowy
10. grudnia

sobota

od g.11

Zagórzańska od nr 27 do 39 „z literkami” strona nieparzysta
Zagórzańska od nr 32 do 42 „z literkami” strona parzysta
12. grudnia

poniedziałek

od g.16

Przełęczy od Izbickiej do Porośle, Porośle, Latorośli, Drohobycka;
Izbicka;
13. grudnia

wtorek

od g.16

Niecodzienna;
Jachtowa, Odmienna, Rowerowa;
14. grudnia

środa

od g.16

Napoleona od „Morskiego Oka” do końca,
czyli Napoleona od nr 45 do nr 85;
16. grudnia

piątek

od g.16

Wiązowska;
Wiązowska;
17. grudnia

sobota

od g.11

Zagórzańska od nr 41 do 59 /tylko strona nieparzysta/
x
19. grudnia

poniedziałek

od g.16

Ptaków Leśnych, Brzegówki, Sosnówki, Sóweczki;
Pliszki, Kowalika, Piegży;

We czwartek, 08.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.45 i 18. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. Matka Boża w objawieniu Włoszce Pierinie Gilli 08.12.1947 roku powiedziała: „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8. grudnia w południe obchodzono „Godzinę łaski” dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia.” Nasz kościół będzie więc dodatkowo otwarty w tym dniu od godz. 12. do 13.

W związku z okresem zimowym Msze św. od czwartku będą sprawowane ponownie w dolnym kościele.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Wszystkich,  którzy mogą wesprzeć te piękną, adwentową inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w górnym kościele z napisem „Caritas parafialny”, w kościele dolnym do metalowych skarbonek lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła.

PZCh „Caritas” zaprasza wszystkie Seniorki i Seniorów na spotkanie opłatkowe w sobotę, 17.12. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11 a następnie przejdziemy do Domu Kultury  w Aleksandrowie.

W przedsionku kościoła, w kancelarii możemy nabyć u Pani Klaudii, świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec nie jest ustalana przez Parafię. Złotówka z każdej świecy jest przeznaczona na nasz PZCh „Caritas”. Możemy też nabyć za dobrowolną kwotę opłatki oraz sianko na świąteczny stół wigilijny.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mimo trudnych warunków pogodowych. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie serca i włożoną pracę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Można rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

Klerycy III roku WSD D W-P zapraszają na spektakl teatralny pt. „Pinokio” wg powieści Carlo Collodiego. Sztuka skierowana nie tylko do najmłodszych opowiada o wartości miłości rodzinnej, dojrzewaniu, pracy nad sobą i dążeniu do celu. Opiekę nad tegorocznym projektem sprawują Agata Piotrowska-Mastalerz i Andrzej Mastalerz. Przedstawienia odbywają się w budynku seminarium przy ul. Mehoffera 2, 03-131 Warszawa. Wstęp jest darmowy, jednakże po przedstawieniach będą zbierane dobrowolne ofiary. Więcej informacji na: sztuka2022.pl; nr tel.: 732 131 768; mail: rezerwacje@sztuka2022.pl;

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać felieton pt.”Biznes twojego życia”. Żaden nieudany biznes, bankructwo firmy czy utrata pracy nie bolą tak, jak rozbita czy nieszczęśliwa rodzina. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką synodalną prosimy o zapoznanie się z  dokumentem etapu kontynentalnego „Synodu o Synodalności” zatytułowanym: „Rozszerz przestrzeń twego namiotu”/Iz 54,2/ Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem lub jego streszczeniem, uważne przeczytanie go i udzielenie odpowiedzi na zamieszczonych 6 pytań.  Wszystko znajdziemy w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej korzystając z zamieszczonego tam linku: https://forms.gle/HmiJENx3aJgPzwqm9 Bardzo ważne jest abyśmy i my zabrali głos w debacie synodalnej na temat kondycji i przyszłości Kościoła katolickiego.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Danuta Pawliszak. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”