I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest czasem, w którym kieruje się dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Tym samym rozpoczynamy nowy rok duszpasterski i liturgiczny 2022/2023. Będzie mu towarzyszyć hasło i program pt.: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tradycyjne roraty będą sprawowane od poniedziałku, 28.11. codziennie, oprócz niedziel i uroczystości o godzinie 6.45. Zapraszamy do udziału także dzieci. Przyjdźmy z zwyczajowymi lampionami.

Parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się za tydzień, w II niedzielę Adwentu, 04.12. i potrwają do środy, 07.12. włącznie. Tegoroczne rekolekcje adwentowe poprowadzi Ks. dr Radosław Kacprzak z diecezji radomskiej.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wzorem lat ubiegłych w poniedziałek, 28.11. rozpoczną się wizyty duszpasterskie nazywane popularnie „kolędą”. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. wieczornej, oprócz czwartków, sobót i I piątku oraz oczywiście, rekolekcji. Nie będzie też spotkań służby liturgicznej. W tej pracy duszpasterskiej będzie uczestniczył i pomagał O. Andrzej ISCHP.

Plan wizyt duszpasterskich w przyszłym tygodniu jest następujący:

data lokalizacje – ulice:
28. listopada

poniedziałek

od g.16

Stawowa, Kwitnącej Wiśni;
Napoleona od ul. Przełęczy do „Morskiego Oka”
29. listopada

wtorek

od g.16

Sadowa, Telimeny;
Kalinowa, Jasnoty;
30. listopada

środa

od g.16

Samorządowa, Borówkowa;
Falenicka;
1. grudnia

czwartek

od g.16

Przełęczy od Napoleona do Choinkowej, Choinkowa i Optymistów;
x
2. grudnia

I piątek

od g.16

Złotej Jesieni od Zagórzańskiej do Szulczyka;
x
3. grudnia  

I sobota

 

/od godz. 11/ Zagórzańska od nr 1 do nr 25;
/od godz. 15/ Zagórzańska od nr 2 do nr 30 „z literkami”;
8. grudnia

czwartek

 

x
x
9. grudnia

piątek

od g.16

Złotej Jesieni od Szulczyka do końca, czyli za ul. Podkowy
Złotej Jesieni od Szulczyka do końca, czyli za ul. Podkowy
10. grudnia

sobota

od g.11

Zagórzańska od nr 27 do 39 „z literkami” strona nieparzysta
Zagórzańska od nr 32 do 42 „z literkami” strona parzysta

We czwartek, 01.12. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W I piątek miesiąca, 02.12. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie, podobnie jak we czwartek, będzie możliwość adoracji NS. Natomiast, w I sobotę, 03.12. PWŻR zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 8.30.

Za tydzień, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godzinie 12.

Za tydzień przeżywać będziemy we Wspólnocie Kościoła w naszej Ojczyźnie doroczny Dzień wsparcia modlitewnego i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie, czyli naszych sióstr i braci żyjących daleko za naszą wschodnia granicą.

W związku z okresem zimowym od jutra Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w dolnym kościele.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Wszystkich,  którzy mogą wesprzeć te piękną, adwentową inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem „Caritas parafialny” lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła.

Od dziś możemy już nabyć w przedsionku kościoła, w kancelarii u Pani Klaudii, świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec nie jest ustalana przez Parafię. Złotówka z każdej świecy jest przeznaczona na nasz PZCh „Caritas”. Możemy też nabyć za dobrowolną kwotę opłatki na świąteczny stół wigilijny.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mimo trudnych warunków pogodowych. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie serca i włożoną pracę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Można rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

Podaruj bliskiemu dobrą książkę! PZCh „Caritas” w Falenicy zaprasza na kiermasz książek katolickich, m.in. wyróżnionych nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2022. Kiermasz będzie się odbywał  w niedzielę, 04.12. w godz. 7.45 – 14.00 przed kościołem w Falenicy. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących.

Klerycy III roku WSD D W-P zapraszają na spektakl teatralny pt. „Pinokio” wg powieści Carlo Collodiego. Sztuka skierowana nie tylko do najmłodszych opowiada o wartości miłości rodzinnej, dojrzewaniu, pracy nad sobą i dążeniu do celu. Opiekę nad tegorocznym projektem sprawują Agata Piotrowska-Mastalerz i Andrzej Mastalerz. Przedstawienia odbywają się w budynku seminarium przy ul. Mehoffera 2, 03-131 Warszawa. Wstęp jest darmowy, jednakże po przedstawieniach będą zbierane dobrowolne ofiary. Więcej informacji na: sztuka2022.pl; nr tel.: 732 131 768; mail: rezerwacje@sztuka2022.pl;

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt.”Chrystus tak, Kościół nie!” Mówią o sobie, że wierzą, choć nie przyjmują sakramentów. Dlaczego tak gwałtowanie rośnie liczba rezygnujących z przychodzenia do kościoła i negujących instytucję Kościoła? I jak tu wierzyć w Kościół? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Krystyna Ehrmann. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”