XXXIV Niedziela zwykła – 20.11.2022. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To również – decyzją papieża Franciszka – Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Módlmy się o łaskę wiary dla naszych młodych Parafian. Dziś, po Mszy św. o godz. 12 nastąpi wystawienie NS i odmówimy wspólnie Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia się Jemu. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

W najbliższą sobotę, 26.11. kończymy rok liturgiczny i duszpasterski 2021/2022. Nowemu rokowi duszpasterskiemu będzie towarzyszyć hasło i program pt.: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się już Adwent. Tradycyjne roraty będą sprawowane od poniedziałku, 28.11. codziennie, oprócz niedziel i uroczystości o godzinie 6.45. Parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w II niedzielę Adwentu, 04.12. i potrwają do środy, 07.12. włącznie. Tegoroczne rekolekcje adwentowe poprowadzi Ks. dr Radosław Kacprzak z diecezji radomskiej.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wzorem lat ubiegłych w poniedziałek, 28.11. rozpoczną się wizyty duszpasterskie nazywane popularnie „kolędą”. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. wieczornej, oprócz czwartków, sobót i I piątku. Nie będzie też spotkań służby liturgicznej. W tej pracy duszpasterskiej będzie uczestniczył i pomagał O. Andrzej ISCHP.

Plan wizyt duszpasterskich w przyszłym tygodniu jest następujący:

 

data lokalizacje – ulice:
28. listopada

poniedziałek

od g.16

Stawowa, Kwitnącej Wiśni;
Napoleona od ul. Przełęczy do „Morskiego Oka”
29. listopada

wtorek

od g.16

Sadowa, Telimeny;
Kalinowa, Jasnoty;
30. listopada

środa

od g.16

Samorządowa, Borówkowa;
Falenicka;
1. grudnia

czwartek

od g.16

Przełęczy od ul. Napoleona do ul. Choinkowej, Choinkowa i Optymistów;
x
2. grudnia

I piątek

od g.16

Złotej Jesieni od ul. Zagórzańskiej do ul. Szulczyka;
x
3. grudnia  

I sobota

 

/od godz. 11/ Zagórzańska od nr 1 do nr 25;
/od godz. 15/ Zagórzańska od nr 2 do nr 30 „z literkami”;

 

Tydzień temu przeżywaliśmy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitewna pomoc duchowa i zorganizowana zbiórka materialna zostały skierowane do mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Zebraliśmy 1986 zł. Natomiast ofiary dziś złożone zostaną przekazane na utrzymanie i rozwój naszego, diecezjalnego Seminarium Duchownego w Warszawie na Tarchominie.

We czwartek, 24.11. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W piątek, 25.11. o godz. 19.30 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mimo trudnych warunków pogodowych. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie serca i włożoną pracę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Można rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam w tym celu do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

Wszystkich zainteresowanych tematyką synodalną serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne. Podjęty zostanie temat: „CELEBRACJA – MISJA – LITURGIA”. Liturgia Kościoła, którą tworzymy i w której uczestniczymy, w istotny sposób dotyka każdego z nas. Najbliższe spotkanie synodalne rozpocznie się w sobotę, 26.11.2022 o godz. 9.30 w parafii p.w. św. O. Pio w Warszawie na Gocławiu, przy ul. Fieldorfa 1. Gościem, który wygłosi wykład o historii i znaczeniu liturgii Kościoła katolickiego będzie Ks. dr hab. Dominik Ostrowski, członek Komisji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów przy KEP, prorektor ds. dydaktycznych PWT we Wrocławiu.

W związku z powtarzającymi się atakami na wiarygodność i świętość Jana Pawła II warto zapoznać się ze Stanowiskiem Rady Stałej KEP wobec działań św. Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich. To ważny głos w toczącej się publicznie debacie na temat pontyfikatu polskiego Papieża. Jego treść znajdziemy najszybciej na stronach internetowych.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Ogień czyśćcowy”. Skąd wiadomo, że czyściec istnieje i co się tam dzieje? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Renata Olejnik. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”