XXXIII Niedziela zwykła – 13.11.2022

W miniony poniedziałek, 07.11. J.E. Ks. bp Jacek Grzybowski o godz. 18 udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, bez których pomocy i życzliwej współpracy ta uroczystość byłaby niemożliwa. Dziękuję rodzicom nowo bierzmowanych, służbie liturgicznej ołtarza, Pani Klaudii i Paniom animatorkom: Agnieszce, Karolinie i Magdalenie; Wspólnocie „Emmanuel” i osobom towarzyszącym a także kapłanom z naszego dekanatu, którzy modlili się razem z nami.

Dziś przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitewna pomoc duchowa i zorganizowana zbiórka materialna jest skierowana do mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

We czwartek, 17.11. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W piątek, 18.11. przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Patronki wielu ruchów młodzieżowych oraz tych, którzy podejmują życie w wolności od uzależnień i w czystości serca. Również w ten piątek, o godz. 19 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św.

W sobotę, 19.11. o godz. 11 zbiórka służby liturgicznej.

Za tydzień, 20.11. przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12 będzie wystawienie NS i odmówimy wspólnie Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego dnia jest obchodzony Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Młodzież z naszego rejonu jest zaproszona na tę sobotę, 19.11. na godz. 13.30 do parafii p.w. Najśw. Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej. W programie spotkania m.in.: Liturgia Słowa z obrzędem posłania na ŚDM, adoracja NS, spektakl Krakowskiego Teatru Biblijnego. Planowane zakończenie – około godz. 18.15

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, ofiarne zaangażowanie i włożoną pracę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii a nawet pewne inwestycje.

Można już rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok.  Serdecznie zapraszam w tym celu do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w tzw. wypominkach rocznych w każdą niedzielę ok. godz. 8.15. Możemy jeszcze zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Pokusy sławy”. W internecie obecnych jest wielu kapłanów, popularnych kaznodziejów i rekolekcjonistów. Jak poznać, że dana osoba naprawdę głosi Ewangelię Jezusa a nie jest jedynie celebrytą promującym samego siebie. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!