XXXII Niedziela zwykła – 06.11.2022

Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 12.

Dziś, 06.11. po Mszy św. wieczornej będzie ostatnie już spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. W najbliższy poniedziałek, 07.11. przybędzie do naszej Parafii J.E. Ks. bp Jacek Grzybowski, aby o godz. 18 udzielić tej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Po uroczystości serdecznie zapraszam wszystkich  nowo bierzmowanych oraz ich świadków, służbę liturgiczną, Wspólnotę „Emmanuel” na skromną wieczerzę z Ks. biskupem i kapłanami do dolnego kościoła. Później planowane jest jeszcze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej z Ks. biskupem.

Jeszcze do 08.11. włącznie można uzyskać odpust zupełny za Zmarłych pod zwykłymi warunkami. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nie mają jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; są w stanie łaski uświęcającej lub przystąpią do spowiedzi sakramentalnej; przyjmą Komunię Św.; odmówią dowolną modlitwę w intencjach Ojca św.; wykonają czynność związaną z tym odpustem, czyli pobożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli, za Zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę, 09.11. mamy święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej w Rzymie. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odwiedzą katedrę lub konkatedrę i tam odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary.

We czwartek, 10.11. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W piątek, 11.11. przypada 104. rocznica /1918/ odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. będą sprawowane o godz. 9. i 18. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie a także o wywieszeniu flag narodowych. Z racji przypadającego w piątek święta narodowego Ks. biskup Romuald Kamiński udziela dyspensy od piątkowego postu.

W sobotę, 12.11. nie będzie zbiórki służby liturgicznej.

Za tydzień, w XXXIII niedzielę zwykłą, 13. 11. będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomoc duchowa i zbiórka materialna zostanie skierowana do mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu, który składał się z kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców; dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i jutrzejszą uroczystość. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie i włożoną pracę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii a nawet pewne inwestycje.

Można już rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok.  Serdecznie zapraszam w tym celu do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w tzw. wypominkach rocznych w każdą niedzielę ok. godz. 8.15. Możemy zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł nt. sensu śmierci. Śmierć jest trudnym doświadczeniem w ludzkiej egzystencji. Dlaczego zatem chrześcijanie podchodzą do niej z nadzieją?  Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga: śp. + Leszek Wojtyński. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…”