Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2022

Dziś, 01.11. Msze św. są sprawowane wg porządku niedzielnego. Natomiast w środę, 02.11. przypada dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe, w czasie którego odczytane zostaną tzw. „wypominki jednorazowe” będzie po Mszy św. o godzinie 18 w środę.

W ciągu najbliższych dni – do 08.11. włącznie – można uzyskać odpust zupełny za Zmarłych pod zwykłymi warunkami. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nie mają jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; są w stanie łaski uświęcającej lub przystąpią do spowiedzi sakramentalnej; przyjmą Komunię Św.; odmówią dowolną modlitwę w intencjach Ojca św.; wykonają czynność związaną z tym odpustem, czyli pobożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli, za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

W I piątek listopada, 04.11. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Natomiast w I sobotę listopada, 05.11. po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Za tydzień, 06.11. po Mszy św. wieczornej będzie ostatnie już spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Można już rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok.  Serdecznie zapraszam w tym celu do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych w każdą niedzielę, ok. godz. 8.15. Możemy zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe.