XXXI Niedziela zwykła – 30.10.2022

Jutro o godz. 17.15 ostatnie już październikowe nabożeństwo różańcowe. W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy nabożeństwa różańcowe dla dzieci. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Klaudii za pomoc w tej inicjatywie i opiekę duszpasterską nad dziećmi.

We wtorek, 01.11. przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Natomiast w środę, 02.11. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe, w czasie którego odczytane zostaną tzw. „wypominki jednorazowe” będzie po Mszy św. o godzinie 18.

W ciągu najbliższych dni, do 08.11. włącznie, można uzyskać odpust zupełny za Zmarłych pod zwykłymi warunkami. Udziela się odpusty zupełnego wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli, za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

We czwartek, 03.11. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W I piątek listopada, 04.11. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Natomiast w I sobotę listopada, 05.11. po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Za tydzień, 06.11. po Mszy św. wieczornej będzie ostatnie już spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. W poniedziałek, 07.11. przybędzie do naszej Parafii J.E. Ks. bp Jacek Grzybowski, aby o godz. 18 udzielić tej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

Za tydzień, 06.11. jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Po etapie indywidualnych zgłoszeń a następnie etapie zaproszeń powstała 28.10. nasza nowa Parafialna Rada Duszpasterska. Należą do niej następujące osoby: Adam Czermiński, Barbara Fajkowska, Elżbieta Gajda, Aleksander Hajzik, Klaudia Korda, Mateusz Neumann, Andrzej Rogoyski, Krystian Skoczek, Karol Skwit, Anna Wardak, Monika Zakrzewska i Andrzej Zygadło. Życzymy Radzie Darów Ducha Św., sił i zdrowia oraz rozważnej realizacji zadań.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wczoraj pomogli przy grabieniu liści i porządkowaniu naszego terenu. Dziękuję Państwu Barbarze i Tadeuszowi, Pani Agnieszce i Jankowi, Panu Andrzejowi, Grzegorzowi i harcerzom, Pani Anecie z córkami. Wszystkich chętnych zapraszamy na drugą część naszej akcji w połowie listopada.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i przygotowane kwiaty.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii a nawet pewne inwestycje.

Można już rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok.  Serdecznie zapraszam w tym celu do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych w każdą niedzielę ok. godz. 8.15. Możemy zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł nt. uciekania od tematów ostatecznych człowieka. Nie da się jednak o śmierci zapomnieć, ani nie da się jej, jakby chcieli niektórzy, zlekceważyć i wyśmiać. Wcześniej czy później przyjdzie nam zmierzyć się ze śmiercią cudzą lub własną. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Andrzej – Stanisław Dudek i śp. + Tadeusz – Wacław Chajdacki. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”