XXX Niedziela zwykła – 23.10.2022

Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną, czyli Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym. Ofiary dziś złożone zostaną przekazane na rzecz Papieskich Dzieł Misyjnych.

Dziś, 23.10. po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Tydzień temu, jak co roku w Dniu Papieskim, wspieraliśmy materialnie uzdolnioną młodzież z najuboższych rodzin w ramach funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 2.005 zł. i 50 gr.

We czwartek, 27.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

W piątek, 28.10. przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Módlmy się przez ich wstawiennictwo o dar pokoju dla Ukrainy i o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane codziennie: w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 8.30. W piątki, na godz. 17 zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Wiesławowi i Panu Andrzejowi za wykonane elektryczne prace naprawcze. Dzięki nim zostały naprawione i włączone latarnie na odcinku od bramy do kościoła a także został doświetlony teren wokół kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i przygotowane piękne kwiaty.

Mamy duży, piękny parkowy teren i mamy jesień. Dlatego, wzorem lat ubiegłych,  wszystkie osoby, które chcą i mogą pomóc w grabieniu liści zapraszamy na tę sobotę, 29.10. na godz. 10. Weźmy ze sobą grabie, worki, rękawiczki i zróbmy to razem dla zdrowia, dla porządku a także dla budowania naszej Wspólnoty Parafialnej.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii a nawet inwestycje.

Można już zarezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok.  Serdecznie zapraszam w tym celu do kancelarii lub do zakrystii po Mszy św. w dni powszednie.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych w każdą niedzielę ok. godz. 8.20. Możemy zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy czytelnie naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Za tydzień, z soboty, 29.10. na niedzielę, 30.10. przechodzimy już na czas zimowy, czyli przestawiamy wskazówki zegarków o godzinę do tyłu.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Kiedy nieważne?” Czasem słyszymy o tzw. „rozwodach kościelnych” lub o tzw. „unieważnieniu małżeństwa”. Ale jak to się ma do rzeczywistości? Warto przeczytać rozmowę ze specjalistą z zakresu prawa kanonicznego. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!