XXIX Niedziela zwykła – 16.10.2022

Dziś przypada 44. rocz. wyboru Ks. kard. Karola Wojtyły na papieża. Dziś, jak co roku w Dniu Papieskim, wspieramy materialnie uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

We czwartek, 20.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

W najbliższy piątek, 21.10. o godz. 19. będzie spotkanie rodziców dzieci, którzy planują w przyszłym roku uroczystość I Komunii św. swoich dzieci w naszej Parafii.

Zbiórka ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 22.10. o godzinie 11.

Za tydzień, 23.10. po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

We wtorek, 18.10. mamy święto, św. Łukasza Ewangelisty, we środę, 19.10. przypada wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w sobotę, 22.10. wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Módlmy się przez ich wstawiennictwo o dar pokoju dla Ukrainy i o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane codziennie: w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 8.30. W piątki, na godz. 17 zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu „Caritas” za nową inicjatywę i piękną organizację wczorajszego „Dnia Seniora”. Bardzo dziękuję też dyrekcji Domu Kultury w Aleksandrowie za pomoc i życzliwą współpracę.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i przygotowane kwiaty.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii a nawet widoczne inwestycje.

W przedsionku kościoła, na stoliku znajdziemy bezpłatną broszurę edukacyjną dla rodziców przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania.  Zeszyt nosi tytuł: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?” Warto wziąć tę książeczkę ze sobą, przeczytać, może być wsparciem dla rodziców w realizacji procesu wychowania.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych w każdą niedzielę ok. godz. 8.20. Możemy już zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy czytelnie naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Od piątku, 14.10. w polskich kinach można zobaczyć piękny film maryjny pt. „Medjugorje”. To pierwszy kinowy film o fenomenie tego miejsca. Ma wartość oddziałującego świadectwa, przybliża do Boga i Jego tajemnicy. Zachęcamy, aby skorzystać z okazji i wybrać się rodzinnie do kina.

Fundacja „Auxilium” oferuje bezpłatną ogólnopolską „linię wsparcia” dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów. Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 800 607 specjaliści  /psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, mediator/ udzielają profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się z różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym. Poza tym, pod bezpłatnym numerem telefonu 22 11 200 36 działa ogólnopolski „Telefon zaufania dla małżonków w kryzysie”, który powstał z myślą o osobach, które mają trudności w swoich związkach małżeńskich, doświadczają swojej sytuacji jako niemożliwej do rozwiązania i nie wiedzą co robić dalej. Zespół „telefonu zaufania” tworzą świeccy psychologowie i psychoterapeuci doświadczeni w pracy z małżeństwami.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Religia w szkole.” Coraz mniej dzieci widzimy na nabożeństwach, w kolejce do konfesjonału, czy do Komunii św. Czy na pewno przejście religii do szkoły okazało się dobrym rozwiązaniem? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga: śp. + Artur Myszczyszyn. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie…”