XXVIII Niedziela zwykła – 09.10.2022

Dziś przypada 4. rocznica śmierci/2018/ śp. + Ks. Jana Gastołka, Proboszcza naszej Parafii w latach 1997-2001. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana we czwartek, 13.10. o godzinie 18.

Dziś po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Dzieci, nie tylko pierwszokomunijne, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele, do udziału we Mszy św. o godzinie 10.30.

We czwartek, 13.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane codziennie: w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 8.30. W piątki, na godz. 17 zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie.

W najbliższy piątek, 14.10. mamy Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy w modlitwie Panu Bogu nauczycieli, pedagogów, wychowawców, katechetów. Wypraszajmy dla nich potrzebne Dary Ducha Świętego.

Zbiórka ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 15.10. o godzinie 11. Zapraszamy też na kurs lektorski przygotowujący duchowo i intelektualnie do właściwego czytania Słowa Bożego w czasie liturgii.

Razem z naszym Parafialnym Zespołem Charytatywnym „Caritas” zapraszam wszystkich Seniorów na nasz „Dzień Seniora” w tę sobotę, 15.10. O godz. 12 rozpoczniemy Mszą św. po niej odmówimy wspólnie różaniec a następnie przejdziemy na skromny poczęstunek do Domu Kultury w Aleksandrowie. Serdecznie zapraszamy!

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i przygotowane kwiaty. Bardzo też dziękuję Państwu Kindze i Karolowi, którzy wiernie przez cały sezon, od wiosny do jesieni, opiekowali się naszą Grotą Matki Bożej.

Zakończyły się prace brukarskie związane z naprawą i wyrównaniem uszkodzonej lub zapadniętej kostki i obrzeży na odcinku od bramy do kościoła i wokół kościoła. Zgodnie z zapowiedzią powstały dodatkowe /3-4/ miejsca parkingowe przy plebanii. Od przyszłej niedzieli zapraszam; brama będzie otwarta.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym niepewnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W przedsionku kościoła, na stoliku znajdziemy bezpłatną broszurę edukacyjną dla rodziców przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania.  Zeszyt nosi tytuł: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?” Warto wziąć tę książeczkę ze sobą, przeczytać, może być wsparciem dla rodziców w realizacji procesu wychowania.

Jeżeli czujesz, że w Twoim domu rządzą media; jeśli nie wiesz, jak oderwać dzieci od ekranów; jeżeli chcesz poznać narzędzia, które pomogą Ci zapanować nad sytuacją, to zapraszamy na wykład pt. „Smartfon, tablet, komputer – jak zapanować nad mediami w domu?” Wykład poprowadzi Pan Janusz Wardak, autor wykładów i warsztatów dla rodziców oraz kampanii „Mniej ekranu, więcej rodziny”. Dom Kultury Aleksandrów, piątek, 14.10. godz. 18.30. Po wykładzie będzie możliwość rozmowy na istotne dla rodziców tematy. Zapraszamy!

Nasza Parafia otrzymała w darze dwa cyboria jako votum wdzięczności Panu Bogu za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Cyborium /z jęz. łac.- czara, kielich/ to ozdobne naczynie przeznaczone do przechowywania komunikantów w tabernakulum. Z niego kapłani udzielają wiernym Komunii Św. Ma zwykle postać kielicha ale „do pokarmu”. Bardzo się cieszymy, że nasza Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej ma piękne naczynia do Uczty Eucharystycznej. Bardzo dziękuję Ofiarodawcy za zaufanie a przede wszystkim świadectwo wiary w obecność Jezusa pod postacią Chleba.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych w każdą niedzielę ok. godz. 8.20. Możemy już zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy czytelnie naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Za tydzień, jak co roku w Dniu Papieskim, wspieramy materialnie uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Od piątku, 14.10. w polskich kinach będzie można zobaczyć piękny film maryjny pt. „Medjugorje”. To pierwszy kinowy film o fenomenie tego miejsca. Ma wartość oddziałującego świadectwa, przybliża do Boga i Jego tajemnicy. Zachęcamy, aby skorzystać z okazji i wybrać się rodzinnie do kina.

Fundacja „Auxilium” oferuje bezpłatną ogólnopolską „linię wsparcia” dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów. Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 800 607 specjaliści  /psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, mediator/ udzielają profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się z różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym. Poza tym, pod bezpłatnym numerem telefonu 22 11 200 36 działa ogólnopolski „Telefon zaufania dla małżonków w kryzysie”, który powstał z myślą o osobach, które mają trudności w swoich związkach małżeńskich, doświadczają swojej sytuacji jako niemożliwej do rozwiązania i nie wiedzą co robić dalej. Zespół „telefonu zaufania” tworzą świeccy psychologowie i psychoterapeuci doświadczeni w pracy z małżeństwami.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł o współczesnych, małżeńskich trendach. Rożne mody pojawiają się ostatnio wśród nowożeńców. Różne pomysły na wspólne życie mają zakochani. Czy skończą się one szczęśliwie? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

Bardzo serdecznie dziękuję O. Andrzejowi i Ks. Damianowi za ich dzisiejszą pomoc duszpasterską dla naszej Wspólnoty.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga: śp. + Krzysztof Malinowski. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie…”