XXVII Niedziela zwykła – 02.10.2022

Dziś po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Dzieci, nie tylko pierwszokomunijne, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele, do udziału we Mszy św. o godzinie 10.30.

We czwartek, 06.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

Wczoraj rozpoczęliśmy październikowe nabożeństwa różańcowe. Będą one sprawowane codziennie: w dni powszednie o godz. 17, w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 8.30. W piątki, na godz. 17 zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie.

W najbliższy piątek, 07.10. przypada I piątek miesiąca; wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godzinie 9. Możemy zgłaszać nowych chorych. Natomiast po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość spowiedzi i adoracji NS, tak samo jak w czwartki.

Zbiórka ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 08.10. o godzinie 11.

Za tydzień, 09.10. przypada 4. rocznica śmierci śp. + Ks. Jana Gastołka, Proboszcza naszej Parafii w latach 1997-2001. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana we czwartek, 13.10. o godzinie 18.

Wszystkich pracujących lub studiujących albo podróżujących w niedziele informujemy i przypominamy, że sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i ofiarowane kwiaty.

W miniony wtorek rozpoczęły się prace brukarskie związane z naprawą i  wyrównaniem uszkodzonej lub zapadniętej kostki i obrzeży na odcinku od bramy do kościoła i wokół kościoła. Przy okazji powstaną dodatkowe /3-4/ miejsca parkingowe przy plebanii tak, aby w niedziele nie trzeba było parkować samochodów na chodniku przy ul. Szulczyka.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym niepewnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W przedsionku kościoła, na stoliku znajdziemy bezpłatną broszurę edukacyjną dla rodziców przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania.  Zeszyt nosi tytuł: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?” Warto wziąć tę książeczkę ze sobą, przeczytać, może być wsparciem dla rodziców w realizacji procesu wychowania.

Jeżeli czujesz, że w Twoim domu rządzą media; jeśli nie wiesz, jak oderwać dzieci od ekranów; jeżeli chcesz poznać narzędzia, które pomogą Ci zapanować nad sytuacją, to zapraszamy na wykład pt. „Smartfon, tablet, komputer – jak zapanować nad mediami w domu?” Wykład poprowadzi Pan Janusz Wardak, autor wykładów i warsztatów dla rodziców oraz kampanii „Mniej ekranu, więcej rodziny”. Dom Kultury Aleksandrów, piątek, 14.10. godz. 18.30. Po wykładzie będzie możliwość rozmowy na istotne dla rodziców tematy. Zapraszamy!

Już dziś, razem z naszym Parafialnym Zespołem Charytatywnym „Caritas” zapraszam wszystkich Seniorów na nasz „Dzień Seniora” w sobotę, 15.10. O godz. 12 rozpoczniemy Mszą św. po niej odmówimy wspólnie różaniec a następnie przejdziemy na skromny poczęstunek do Domu Kultury w Aleksandrowie. Serdecznie zapraszamy!

W związku z powtarzającymi się zdarzeniami oszustw na tzw. „policjanta”, „wnuczka” czy na tzw. „wypadek” polegających na prowadzeniu rozmów telefonicznych gdzie przestępca podszywając się za krewnego prosi o natychmiastowa pomoc finansową przedstawiając zmyślone historyjki, np. o poważnym wypadku drogowym, któremu uległ jeden z członków rodziny i konieczna jest natychmiastowa pomoc medyczna lub „wykupienie sprawcy poważnego wypadku z rąk policji lub prokuratora” – Komendant Komisariatu Policji Warszawa – Wawer informuje, że działania tego typu to oszustwo. Przypomina, że policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie swoich oszczędności ani innych rzeczy. Policjanci apelują o ostrożność, czujność i rozsądek. Pamiętajmy, że odebranie tego typu telefonu to sygnał, że dzwoni oszust. Przed każdym przekazaniem oszczędności skontaktuj się z rodziną lub powiadom policję.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuły nt. pochodzenia, znaczenia i siły modlitwy różańcowej oraz najlepszych sposobów rozważania różańca. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

Bardzo dziękuję Ks. Krzysztofowi, Prefektowi naszego seminarium duchownego i zarazem Dyrektorowi administracyjnemu seminarium za jego dzisiejszą pomoc duszpasterską w naszej Wspólnocie.

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności Boga: śp. + Janina Kurpeta, śp. + Emilia – Zofia Brodzik. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”