XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022

Dziś po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Trwają zapisy dzieci, których rodzice planują w przyszłym roku uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Dzieci, nie tylko pierwszokomunijne, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele, do udziału we Mszy św. o godzinie 10.30.

We czwartek, 29.09. przypada święto Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

W najbliższą sobotę, 01.10. czyli I sobotę października po Mszy św. o godzinie 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W sobotę więc rozpoczynają się październikowe nabożeństwa różańcowe. Będą one sprawowane codziennie: w dni powszednie o godz. 17, w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 8.30. A w piątki na godz. 17. zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie.

Zbiórka ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 01.10. o godzinie 11.

Do końca września czekamy jeszcze na chętne osoby do udziału w Parafialnej Radzie  Duszpasterskiej. PRD jest miejscem zaangażowania wiernych świeckich w misję Kościoła. PRD jest zespołem doradczym. Głównym jej celem jest świadczenie pomocy Ks. Proboszczowi w organizacji życia duszpasterskiego. Wszystkie osoby mające czas, siły, dobrą wolę, przekonanie i możliwości, aby bezinteresownie uczestniczyć w takim gremium, zapraszam do współpracy.

Wszystkich pracujących, niebawem studiujących lub podróżujących w niedziele informujemy i przypominamy, że sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i ofiarowane kwiaty.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Jackowi za podjęcie się trudu pomalowania i renowacji głównych schodów do naszego górnego kościoła a także odnowienia poręczy. W tym tygodniu rozpoczną się drobne prace brukarskie związane z wyrównaniem uszkodzonej, zapadniętej kostki i obrzeży na odcinku od bramy do kościoła i wokół kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary wrażliwych serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

W przedsionku kościoła, na stoliku znajdziemy bezpłatną broszurę edukacyjną dla rodziców przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania.  Zeszyt nosi tytuł: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?” Warto wziąć tę książeczkę ze sobą. Może być wsparciem dla rodziców w realizacji procesu wychowania.

Rodziców i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wykład pt. „Smartfon, tablet, komputer – jak zapanować nad mediami w domu?” W jaki sposób media cyfrowe wpływają na funkcjonowanie dziecka i życie rodzinne? Co zrobić, aby odciągnąć dzieci od ekranów? Prowadzący – Janusz Wardak, autor wykładów i warsztatów dla rodziców, ojciec 10 dzieci. Dom Kultury Aleksandrów, piątek, 14.10. godz. 18.30.

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej, w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem, zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej „Razem bezpieczniej w Wawrze”, która odbędzie się 29.09.2022 roku o godz. 18 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A.

W związku z powtarzającymi się zdarzeniami oszustw na tzw. „policjanta”, „wnuczka” czy na tzw. „wypadek” polegających na prowadzeniu rozmów telefonicznych gdzie przestępca podszywając się za krewnego prosi o natychmiastowa pomoc finansową przedstawiając zmyślone historyjki, np. o poważnym wypadku drogowym, któremu uległ jeden z członków rodziny i konieczna jest natychmiastowa pomoc medyczna lub „wykupienie sprawcy poważnego wypadku z rąk policji lub prokuratora” – Komendant Komisariatu Policji Warszawa – Wawer informuje, że działania tego typu to oszustwo. Przypomina, że policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie swoich oszczędności ani innych rzeczy. Policjanci apelują o ostrożność, czujność i rozsądek. Pamiętajmy, że odebranie tego typu telefonu to sygnał, że dzwoni oszust. Przed każdym przekazaniem oszczędności skontaktuj się z rodziną lub powiadom policję.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać np. artykuł pt. „Dlaczego porzucają wiarę?” Badania kreślą dramatyczny obraz zmian naszej religijności. Jakie mechanizmy rządzą tymi zmianami? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!