XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022

Dziś obchodzimy w Kościele Powszechnym Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach pracowników mediów, aby byli odważnymi strażnikami prawdy, dobra i promotorami chrześcijańskiej miłości.

Trwają zapisy dzieci, których rodzice planują w przyszłym roku uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Dzieci, nie tylko pierwszokomunijne, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele, do udziału we Mszy św. o godzinie 10.30. Dziś dokonamy poświęcenia tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych.

Zapraszamy do udziału w XVII ogólnopolskim, narodowym Marszu dla Życia i Rodziny. To wyjątkowe i radosne wydarzenie ma podkreślić nasze silne przywiązanie do tradycyjnych wartości: rodziny opartej na stabilnym, nierozerwalnym małżeństwie; rodzicielstwie, które jest darem a nie ciężarem oraz wartości każdego życia ludzkiego już od poczęcia. Marsz rozpocznie się dziś o godz. 11 na placu Zamkowym a zakończy się Mszą św. o godz. 13 w kościele p.w. św. Krzyża w Warszawie.

Zapraszamy na obchody 83. rocznicy bitwy pod Falenicą 1939 roku. Uroczystość będzie miała miejsce m. in. na cmentarzu w Aleksandrowie jutro, w poniedziałek, 19.09. o godz. 12.45. To zarazem święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 76 w Warszawie im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych.

We czwartek, 22.09. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

We środę, 21.09. obchodzić będziemy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Natomiast w piątek, 23.09. przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio, charyzmatycznego kapłana, franciszkanina, stygmatyka. Wypraszajmy za Ich pośrednictwem potrzebne nam łaski.

Zbiórka ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 24.09. o godzinie 11.

Za tydzień, 25.09. po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Oczywiście, chodzi o kandydatów, którzy rozpoczęli swoje przygotowania w zeszłym roku szkolnym.

Powoli dobiega końca czas zgłoszeń chętnych do Parafialnej Rady  Duszpasterskiej.  PRD jest miejscem zaangażowania wiernych świeckich w misję Kościoła. Jej członkowie mają za zadanie wyrażać swoje opinie i sugestie ukierunkowane zawsze na dobro Wspólnoty Parafialnej. PRD jest zespołem doradczym. Głównym jej celem jest świadczenie pomocy Ks. Proboszczowi w organizacji życia duszpasterskiego. Wszystkie osoby mające czas, siły, dobrą wolę, przekonanie i możliwości, aby bezinteresownie uczestniczyć w takim gremium, zapraszam.

Wszystkich pracujących, niebawem studiujących lub podróżujących w niedziele informujemy i przypominamy, że sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i ofiarowane kwiaty.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary wrażliwych serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

W przedsionku kościoła, na stoliku znajdziemy bezpłatną broszurę edukacyjną dla rodziców przygotowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania.  Zeszyt nosi tytuł: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?” Warto wziąć tę książeczkę ze sobą. Może być wsparciem dla rodziców w realizacji procesu wychowania.

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej, w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem, zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej „Razem bezpieczniej w Wawrze”, która odbędzie się 29.09.2022 roku o godz. 18 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „W sidłach manipulacji”. Budowanie fałszywej wspólnoty, przypisywanie sprawom wyolbrzymionego znaczenia a osobom nieprawdziwych intencji,  żonglowanie emocjami. To tylko niektóre podstępne chwyty stosowane w komunikacji międzyludzkiej. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!