XXIV Niedziela zwykła – 11.09.2022

Zgodnie z zapowiedzią odczytanego tydzień temu Listu KEP rozpoczynają się dni szczególnej modlitwy za rodziców, nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Módlmy się także za dzieci i młodzież w nowym roku szkolnym, aby pięknie i mądrze dojrzewali jako Polacy i jako chrześcijanie.

Tydzień temu, w całej naszej diecezji, wspieraliśmy materialnie Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Pragniemy, aby jak najwięcej dzieci trafiło do bezpiecznego domu i znalazło się w szczęśliwej rodzinie. Zebraliśmy 1250 zł. i 10 groszy.

We wtorek, 13.09. w Dniu Fatimskim, po Mszy św. wieczornej o godz. 18 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przed NS.

We środę, 14.09. przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msze św. będą sprawowane o godz. 17.30 i 18.

We czwartek, 15.09. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

Trwają zapisy dzieci, których rodzice planują w przyszłym roku uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po Mszy św. do zakrystii. Pierwsze spotkanie rodziców tych dzieci będzie 16.09., w piątek o godzinie 19. Dzieci, nie tylko pierwszokomunijne, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele, do udziału we Mszy św. o godzinie 10.30. Za tydzień dokonamy poświęcenia tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych.

Zbiórka ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 17.09. o godzinie 11.

Dziś po Mszy św. wieczornej będzie pierwsze spotkanie powakacyjne kandydatów do Bierzmowania. Oczywiście, chodzi o kandydatów, którzy rozpoczęli swoje przygotowania w zeszłym roku szkolnym.

Mamy nadzieję, że trudny czas pandemii odchodzi już w przeszłość. Dlatego chyba już czas, aby powołać do życia nową Parafialną Radę Duszpasterską/PRD/. Zgodnie ze Statutem PRD D W-P kadencja dawnej Rady wygasła z chwilą zmiany proboszcza. Rada ma  realizować ideę współodpowiedzialności osób duchownych i świeckich za parafię. PRD jest miejscem zaangażowania wiernych świeckich w misję Kościoła. Jej członkowie mają za zadanie wyrażać swoje opinie i sugestie ukierunkowane zawsze na dobro Wspólnoty Parafialnej. PRD jest zespołem doradczym, który przyczynia się do ożywiania działalności duszpasterskiej. Głównym jej celem jest świadczenie pomocy Ks. Proboszczowi w organizacji życia duszpasterskiego. Dlatego wszystkie osoby mające czas, siły, dobrą wolę, przekonanie i możliwości, aby bezinteresownie uczestniczyć w takim gremium, proszę o zgłaszanie się.

Wszystkich pracujących lub studiujących niedziele, lub podróżujących informujemy i przypominamy, że sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i ofiarowane kwiaty.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary wrażliwych serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Zapraszamy do udziału w XVII ogólnopolskim, narodowym Marszu dla Życia i Rodziny. To wyjątkowe i radosne wydarzenie ma podkreślić nasze silne przywiązanie do tradycyjnych wartości: rodziny opartej na stabilnym, nierozerwalnym małżeństwie; rodzicielstwie, które jest darem a nie ciężarem oraz wartości każdego życia ludzkiego już od poczęcia. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 18.09. o godz. 11 na placu Zamkowym a zakończy się Mszą św. o godz. 13 w kościele p.w. św. Krzyża w Warszawie.

Instytut Duchowości „Carmelitanum” przy klasztorze OO. Karmelitów przy ul. Solec 61 w Warszawie zaprasza na zajęcia prowadzone z zakresu teologii duchowości. Bliższe informacje można uzyskać z wywieszonego plakatu w gablocie parafialnej.

W przedsionku kościoła, na stoliku znajdziemy bezpłatne broszury edukacyjne dla rodziców przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania. Pierwszy zeszyt nosi tytuł: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?” Drugi, pt. „Nastolatki w wirtualnym tunelu” zwraca uwagę na to, jak ważnym narzędziem komunikacji jest internet oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę, co do możliwych rozwiązań i działań, gdy dzieci uzależniają się od wirtualnego świata. Weźmy te książeczki ze sobą. Mogą być wsparciem dla rodziców w realizacji procesu wychowania.

Siostry Szensztackie zapraszają na 12.09., na godz. 19, na Mszę św. odpustową z racji patronalnego święta Sanktuarium M.B. Trzykroć Przedziwnej przy ul. B. Czecha 9/11, 05-402 Otwock. Rodziny Szensztackie zapraszają natomiast na doroczny festyn pt. „Rodzinne świętowanie”, który rozpocznie się dziś, o godz. 11 przy sanktuarium M.B. Trzykroć Przedziwnej w Otwocku – Świdrze. Szczegółowy program znajdziemy na wywieszonym plakacie w gablotach informacyjnych a także na stronie www.szensztat.otwock.com.pl

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej, w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem, zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej „Razem bezpieczniej w Wawrze”, która odbędzie się 29.09.2022 roku o godz. 18 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Smartfon jak alkohol”. Czy powinniśmy się przyzwyczaić i w pełni już akceptować widok dziecka przyklejonego do ekranu smartfona? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed pierwszą Mszą św. wieczorną. Jednakże zawsze szybciej możemy uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74 i np. umawiając dogodny termin spotkania.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Klementyna Badowska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…