III Niedziela Adwentu – 11.12.2022

III Niedziela Adwentu zgodnie ze starożytną tradycją liturgiczną nazywana jest Niedzielę „Gaudete!”, czyli „radujcie się”! Powodem tej duchowej radości jest fakt zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – Pan jest blisko!

Tradycyjne roraty są sprawowane codziennie, oprócz niedziel i uroczystości o godzinie 6.45; w soboty o godz. 8.30. Zapraszamy do udziału także dzieci. Przychodźmy z zwyczajowymi lampionami.

We wtorek, 13.12. przypada Dzień Modlitw za Ofiary stanu wojennego. W tym dniu przeżywać będziemy 41. rocznicę jego wprowadzenia/1981/.

We czwartek, 15.12. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.

Rozpoczęły się wizyty duszpasterskie nazywane popularnie „kolędą”. Plan wizyt duszpasterskich w tym tygodniu jest następujący:

data lokalizacje – ulice:
12. grudnia

poniedziałek

od g.16

Przełęczy od Izbickiej do Porośle, Porośle, Latorośli, Drohobycka;
Izbicka;
13. grudnia

wtorek

od g.16

Niecodzienna;
Jachtowa, Odmienna, Rowerowa;
14. grudnia

środa

od g.16

Napoleona od „Morskiego Oka” do końca,
czyli Napoleona od nr 45 do nr 85;
16. grudnia

piątek

od g.16

Wiązowska;
Wiązowska;
17. grudnia

sobota

od g.11

Zagórzańska od nr 41 do 59 /tylko strona nieparzysta/
x
19. grudnia

poniedziałek

od g.16

Ptaków Leśnych, Brzegówki, Sosnówki, Sóweczki;
Pliszki, Kowalika, Piegży;

 

W związku z okresem zimowym Msze św. w dni powszednie są sprawowane w dolnym kościele.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Wszystkich,  którzy mogą wesprzeć tę adwentową inicjatywę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w górnym kościele z napisem „Caritas parafialny”, w kościele dolnym do metalowych skarbonek lub przynoszenie gotowych produktów spożywczych bezpośrednio do kościoła.

PZCh „Caritas” zaprasza wszystkie Seniorki i Seniorów na spotkanie opłatkowe w sobotę, 17.12. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11 a następnie przejdziemy do Domu Kultury  w Aleksandrowie.

W przedsionku kościoła, w kancelarii możemy nabyć u Pani Klaudii, świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy też tam nabyć za dobrowolną kwotę opłatki oraz sianko na świąteczny stół wigilijny.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mimo trudnych warunków pogodowych. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie serca i włożoną pracę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Trwa synod o synodalności. Jeszcze do dzisiaj włącznie można wypełniać ankietę. Celem ankiety synodalnej jest wsłuchanie się w głos wszystkich wierzących na całym świecie. Każdy jest zaproszony. Jesteśmy na drugim etapie synodu. Warto poznać to, co wierni z całego świata  powiedzieli już o życiu Kościoła i wypowiedzieć się w ankiecie: co uważam, że jest właściwe/inspirujące; co uważam za niepokojące, etc. Wypowiedzi zebrane są w dokumencie; dla ułatwienia zostało przygotowane również jego streszczenie. Wszystko znajdziemy w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej korzystając z zamieszczonego tam linku: https://forms.gle/HmiJENx3aJgPzwqm9 Bardzo ważne jest abyśmy i my zabrali głos w debacie synodalnej na temat kondycji i przyszłości Kościoła katolickiego. A zatem, jeśli mamy swoje spostrzeżenia dotyczące tego, jak Kościół działa, wypełnijmy tę ankietę. Kościół pragnie poznać głos wiernych.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Bezpieczne zakupy.” Warto poznać zasady bezpieczeństwa podczas zakupów przez internet, czyli jak zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą oszustwa. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!