IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022

Roraty potrwają do soboty, 24.12. włącznie. Roraty z udziałem dzieci zakończą się w piątek, 23.12. Roraty są sprawowane w dni powszednie o godzinie 6.45; w sobotę o godz. 8.30.

Jutro, 19.12. przypada 2. rocznica /2020/ święceń biskupich J.E. Ks. biskupa Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji warszawsko – praskiej.

We czwartek, 22.12. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20. Od godz. 19.15 Wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych zaprasza na wspólną adorację w intencji kapłanów i o nowe powołania do Sakramentu Kapłaństwa i życia w zgromadzeniach zakonnych.

W sobotę, 24.12. mamy już Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Podtrzymujmy i pielęgnujmy chrześcijańskie, piękne zwyczaje wigilijne. Rozpocznijmy Wieczerzę modlitwą i lekturą Ewangelii; podzielmy się opłatkiem; nie żałujmy czasu na śpiewanie kolęd. Niech nie zabraknie w tych dniach naszego udziału we Mszy św. W dzień Wigilii, w sobotę, 24.12. nie będzie Mszy św. wieczornej.

Tradycyjna Pasterka będzie sprawowana o północy. Ofiary składane w czasie Pasterki są przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, a więc, m.in. na utrzymanie domów samotnych matek. W I dzień Świąt, 25.12. nie będzie Mszy św. o godz. 9. W poniedziałek, 26.12. w drugi dzień Świąt Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

Trwają wizyty duszpasterskie nazywane popularnie „kolędą”. Plan wizyt duszpasterskich w najbliższych dniach jest następujący:

data lokalizacje – ulice:
19. grudnia

poniedziałek

od g.16

Ptaków Leśnych, Brzegówki, Sosnówki, Sóweczki;
Pliszki, Kowalika, Piegży;
20. grudnia

wtorek

od g.16

Zagórzańska od nr 44 – do 54 /strona parzysta/
Zagórzańska od nr 56 – do 66 /strona parzysta/
21. grudnia  

środa

od g.16

Zagórzańska od nr 68 – do 82 /strona parzysta/
x
28. grudnia

środa

od g.16

Skrzypów, Wierzby, Ostrogi, Żurawiny,
Zapole, Od Lasu, Marengo, Chrobotka, W Brzózkach;
29. grudnia

czwartek

od g.16

Zagórzańska od nr 61 do 85 /strona nieparzysta/
x
30. grudnia

piątek

od g.16

Polany od nr 1 do nr 22;
Polany od nr 26 do nr 60;

 

W związku z okresem zimowym Msze św. w dni powszednie są sprawowane w dolnym kościele.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu PZCh „Caritas” za inicjatywę i piękną organizację parafialnego spotkania opłatkowego Seniorek i Seniorów, które miało miejsce wczoraj w naszym Domu Kultury w Aleksandrowie.

Bardzo dziękuję naszemu chórowi aleksandrowskiemu za dzisiejszy piękny śpiew pod dyrekcją Pani Marty Wiatr.

W przedsionku kościoła, w kancelarii możemy jeszcze nabyć u Pani Klaudii, świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy też tam nabyć za dobrowolną kwotę opłatki oraz sianko na świąteczny stół wigilijny.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w tych dniach pomogły przy odśnieżaniu terenu naszego kościoła. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie i włożoną pracę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Na co czekamy?” Co jest najważniejsze w świętowaniu Bożego Narodzenia? Tradycje, zwyczaje, symbole związane z Bożym Narodzeniem pomagają nam uświadomić sobie, co działo się tej niezwykłej nocy, gdy narodził się Jezus. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Janina Balińska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…”