Niedziela, Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022

Jutro, w poniedziałek, 26.12. w drugi dzień Świąt Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Jutrzejsze złożone ofiary są przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

We czwartek, 29.12. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W piątek, 30.12. przypada Święto Św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę, 31.12. po Mszy św. wieczornej o godzinie 18 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie mijającego roku kalendarzowego. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” dla podziękowania za wszystkie dobrodziejstwa  otrzymane w ciągu całego roku 2022.

A 01.01. obchodzić będziemy uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi.

Po świętach wznawiamy wizyty duszpasterskie nazywane popularnie „kolędą”. Plan wizyt duszpasterskich w najbliższych dniach jest następujący:

data lokalizacje – ulice:
28. grudnia

środa

od g.16

Skrzypów, Wierzby, Ostrogi, Żurawiny,
Zapole, Od Lasu, Marengo, Chrobotka, W Brzózkach;
29. grudnia

czwartek

od g.16

Zagórzańska od nr 61 do 85 /strona nieparzysta/
x
30. grudnia

piątek

od g.16

Polany od nr 1 do nr 22;
Polany od nr 26 do nr 60;

 

Do końca Oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia, czyli do 01.01. włącznie Msze św. będą sprawowane w górnym kościele. Dni Oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta a nie uroczystości, dlatego nie zwalniają nas z piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów i potraw mięsnych.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszej świątyni do tych uroczystych dni: Panu Mariuszowi Jabłońskiemu i jego współpracownikom za ofiarowanie i transport choinek; Pani Klaudii, Kindze, Panom Karolowi, Adamowi, Andrzejowi i Krystianowi za ich ustawienie i dekorację. Pani Klaudii za dystrybucję świec Caritas, wigilijnych opłatków i sianka przez cały tegoroczny Adwent.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu PZCh „Caritas” za kontynuację inicjatywy i sprawne rozprowadzenie świątecznych paczek dla potrzebujących Parafian. Przygotowano 16 paczek większych o wartości 170 zł. każda i 8 małych paczek dla dzieci. Dziękujemy za miłą, życzliwą współpracę Domowi  Handlowemu „Fala” w Falenicy i udzielone rabaty. Dziękujemy też szkole dla dziewcząt „Strumienie” za przygotowanie i przekazanie paczek potrzebującym rodzinom z dziećmi. Nie mniej, dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przez cały Adwent składali swoje ofiary właśnie na ten cel.

Bardzo dziękuję chórowi międzyparafialnemu za piękny śpiew pod dyrekcją Pani Marty Wiatr podczas Pasterki.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym roku nie była obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone ofiary i przekazane wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.