Niedziela – Nowy Rok 2023 – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023

Dziś, w uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi wspomina się nadanie Najśw. Imienia Jezus. Obchodzimy dziś także w Kościele Powszechnym Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się o dar pokoju dla Ukrainy a także o pomyślność i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele, pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu do Ducha Św. celem uproszenia Bożej Opieki na cały rok 2023.

Dziś po Mszy św. o godz. 12, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

We czwartek, 05.01. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W piątek, 06.01. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą zwykle nazywamy Uroczystością Trzech Króli. Msze św. w tym dniu będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na misyjną działalność Kościoła. Po każdej Mszy św. będzie można uzyskać w kancelarii, w przedsionku kościoła, u Pani Klaudii kredę i kadzidło. Pierwszopiątkowe wizyty kapłana u chorych będą tydzień później, czyli 13.01.

Plan wizyt duszpasterskich w najbliższych dniach jest następujący /obejmuje także wymienione numery domów z literami!/:

2. stycznia

poniedziałek

od g.16

Podkowy 103 – 111 /strona nieparzysta/
Leśnych Zwierząt, Krajobrazowa;
3. stycznia

wtorek

od g.16

Podkowy 121, 123, 129, 133, 145, 153 – 163;

/strona nieparzysta/

/księża zaczynają z dwóch stron/ >> <<
4. stycznia

środa

od g.16

Podkowy 87 – 101 /strona nieparzysta/
Podkowy 86 – 100 /strona parzysta/
7. stycznia

sobota

od g.11

Smosarskiej, Bodo, Bardiniego, Borysławska,
Aleksandry Śląskiej;
9. stycznia

poniedziałek

od g.16

Podkowy 104 i 106;
Podkowy 120;
10. stycznia

wtorek

od g.16

Podkowy 122;
Podkowy 126, 128, 132 /strona parzysta/
11. stycznia

środa

od g.16

Podkowy 138 – 170 /strona parzysta/
/księża zaczynają z dwóch stron/ >> <<
13. stycznia

piątek

od g.16

Podkowy 108 – 118 /strona parzysta/
x

W I sobotę miesiąca, 07.01. zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej z Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca.

Od jutra do czwartku rano Msze św. będą sprawowane w dolnym kościele. Powrócimy do górnego kościoła na czwartkową Mszę św. wieczorną, adorację NS i pozostaniemy w górnym kościele aż do niedzieli, 08.01.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać, m.in. artykuł pt. „Nie zmarnujmy kolędy!” Przybliża on tradycję i wyjaśnia znaczenie duszpasterskich wizyt kolędowych. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym nieprzewidywalnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + papież senior Benedykt XVI i śp. + Halina – Irena Górska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”

            Niech w tym Nowym Roku 2023 Jezus Chrystus, którego pamiątkę Wcielenia wspominamy sprawi, aby ten Rok był naprawdę nowy, inny, lepszy. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia, pogody ducha, cierpliwości i wewnętrznego doświadczenia, że w oczach i sercu Boga jest się kimś bardzo ważnym.