II Niedziela zwykła – 15.01.2023

We środę, 18.01. rozpoczyna się w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25.01., czyli świętem Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Zechciejmy włączyć tę intencję do naszych wspólnych, rodzinnych i osobistych modlitw.

We czwartek, 19.01. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 19.30 W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Natomiast od godz. 19.30 do 20.00 grupa małżeństw zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin szczególnie z naszej Parafii. Chcemy polecać Jezusowi obecnemu w NS codzienne problemy i radości, zwycięstwa i kryzysy naszych serc, rodzin i domów. Chcemy prosić Jezusa o pomoc i światło w ich pokonywaniu. Będziemy rozważać krótkie teksty o tematyce małżeńskiej i rodzinnej, przeplatając je śpiewem pieśni.

W piątek, 20.01. obchodzić będziemy 5. rocznicę /2018/ ingresu Ks. biskupa Romualda Kamińskiego, Pasterza naszej diecezji. W tym też dniu o godz. 19 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. w naszej Parafii.

W sobotę, 21.01. obchodzimy Dzień Babci a w niedzielę, 22.01. Dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich i o wszystkich Seniorkach i Seniorach naszej Parafii w codziennych modlitwach.

Plan wizyt duszpasterskich w najbliższych dniach jest następujący:

16. stycznia

poniedziałek

od g.16

Ks. S. Szulczyka n-ry: 21, 23, 35, 37, 39 oraz ul. Kocia;

 

17. stycznia

wtorek

od g.16

Ks. S. Szulczyka n-ry: 41 – 57 /strona nieparzysta/
18. stycznia

środa

od g.16

Ks. S. Szulczyka n-ry: 63 – 77 /strona nieparzysta/
21. stycznia

sobota

od godz.11

Ks. S. Szulczyka n-ry: 81 – 87 /strona nieparzysta/

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Nadzieja dla ojców”. W Polsce żyje 8,3 mln ojców, nie licząc adopcyjnych i zastępczych. Jak wykorzystać tak duży potencjał społeczny? Ojcostwo to szansa rozwoju osobowego. Zapraszamy do lektury naszego tygodnika.

Od czwartku, 19.01. Msze św. i nabożeństwa znów będą sprawowane w naszym dolnym kościele.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Dariusz Jan Syga. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…”