III Niedziela zwykła – 22.01.2023

Dziś obchodzona jest w Kościele Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęcona celebracji, refleksji oraz głoszeniu Słowa Bożego, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. W związku z tym dziś, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. otrzymają swoje pierwsze książeczki do modlitwy.

Trwa w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w środę, 25.01., czyli świętem Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Zechciejmy włączyć tę intencję do naszych wspólnych, rodzinnych i osobistych modlitw.

Jutro, 23.01. przypada 10. rocz. śmierci /2013/ śp. + Ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski.

We czwartek, 26.01. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.00 W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W ostatni czwartek, oprócz adoracji NS w ciszy, modliliśmy się również w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii. Rozważaliśmy fragmenty „Listu do Rodzin” św. Jana Pawła II i opracowane specjalnie dla małżeństw tematy „małżeńskiego rachunku sumienia”. Teksty te zostały wydrukowane i są położone na stoliku w przedsionku kościoła. Zachęcamy do zabrania ich i rozważenia podczas osobistej modlitwy.

Zakończyliśmy wczoraj pierwszą część tegorocznych wizyt duszpasterskich, czyli odwiedziny naszych Parafian wg poszczególnych ulic. Rozpoczynamy drugą część, czyli wizyty już tylko wg indywidualnych zaproszeń. Dotyczy to tych osób, które z różnych przyczyn były wcześniej nieobecne lub nie mogły przyjąć, np. z powodu choroby. Wszystkie zainteresowane osoby proszę o zgłoszenie się po Mszy św. lub telefonicznie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać w Dniu Dziadka artykuł pt. „Z dziadkami do nieba”. Po co jest babcia? Od czego są dziadkowie? I jak przekazać młodemu pokoleniu wiarę? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika.

W dni powszednie Msze św. i nabożeństwa są sprawowane w naszym dolnym kościele.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Janina Gładysz, śp. + Katarzyna – Anna Hanicka, śp. + Halina Cylich, śp. + Krzysztof Basak. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”