IV Niedziela zwykła – 29.01.2023

We czwartek, 02.02. przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania żłóbków i choinek. W tym dniu Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. będą sprawowane w górnym kościele o godz. 8.30 i 18.00 Na każdej z nich będzie miało miejsce błogosławieństwo przyniesionych świec. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych. A po Mszy św. wieczornej będzie jeszcze możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.00 W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W I piątek lutego, 03.02. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej również będzie możliwość adoracji NS w ciszy do godz. 20.

W I sobotę lutego, 04.02. zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej z Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca.

Za tydzień, 05.02. jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zakończyliśmy wczoraj kolędowe wizyty duszpasterskie 2022/2023. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie otwarte furtki, działające dzwonki i domofony a przede wszystkim otwarte serca. Bardzo dziękuję każdemu z przewodników i kierowców. Dziękuję ogromnie za wszystkie spotkania, wspólną modlitwę, ciekawe rozmowy, ważne wyznania i złożone przy okazji ofiary. Dziękuję za każdą okazaną życzliwość, dobroć i zaufanie. Niewątpliwie była to także niejedna lekcja „geografii parafialnej”.

Od 28.10.2022 roku mamy Parafialną Radę Duszpasterską. Miała już cztery spotkania,  w tym jedno z Ks. biskupem Jackiem Grzybowskim. Tego co robi Rada, czym się zajmuje, możemy dowiedzieć się z zamieszczonej na tablicy informacyjnej przy wejściu na teren kościelny agendy ostatniego spotkania. Zapraszam do zapoznania się a także do ew. zgłaszania swoich propozycji tematów i zagadnień.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać felieton nt tzw. singli, którzy przeżywają różne związki i miłości. Jednak nie zakładają rodzin. Niejedna matka zastanawia się np. czy wypychać córkę z domu? Czy odnajdzie swoje miejsce w życiu? Czy poradzi sobie z budową własnej szczęśliwej rodziny?  Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

Do najbliższej środy włącznie, Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w naszym dolnym kościele.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Maria Kowalczyk.  Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”