V Niedziela zwykła – 05.02.2023

Dziś, 05.02. jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek, 07.02. przypada dzień imienin Pasterza naszej Diecezji, J.E. Ks. biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych codziennych modlitwach.

W najbliższą środę, 08.02. o godz. 19.30 będzie kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Tego co robi, czym się zajmuje Rada możemy dowiedzieć się z zamieszczonej na tablicy informacyjnej przy wejściu na teren kościelny agendy ostatniego spotkania. Zapraszam do zapoznania się a także do ew. zgłaszania swoich propozycji tematów i zagadnień.

We czwartek, 09.02. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.00 W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W sobotę, 11.02. przypada wspomnienie NMP z Lourdes. To Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji wszystkich Chorych w naszej Parafii będzie sprawowana o godzinie 11. Zapraszamy – w miarę możliwości – wszystkich Chorych i osoby w podeszłym wieku. Po Mszy św. będzie można też przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

Za tydzień w całej naszej Diecezji zorganizowana będzie zbiórka na rzecz pomocy chorym objętym opieką „Caritas” naszej Diecezji Warszawsko – Praskiej.

Bardzo dziękuję Paniom: Klaudii, Sylwii; Panom: Karolowi, Andrzejowi, Maksymilianowi, Andrzejowi, Adamowi, Krystianowi za sprawne usunięcie choinek i posprzątanie dekoracji świątecznych. Bardzo dziękuję też wczorajszej ekipie porządkowej oraz Panu Andrzejowi za wykonane prace w dolnym kościele i w zakrystii górnego kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Jak rozmawiać z nastolatkiem?” Żyją w wirtualnym świecie a lęk i depresja doprowadzają czasem młodych ludzi nawet do prób samobójczych. Jak rodzice mogą „odzyskać” własne dzieci? Jakie postawy i zwyczaje sprzyjają budowaniu relacji? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W tym tygodniu, w dni powszednie, oprócz czwartku i soboty wieczór, Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w naszym dolnym kościele.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Maria Wilk, + śp. Mieczysław Szot. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”