VI Niedziela zwykła – 12.02.2023

           „Od poniedziałku, 06.02. z niepokojem wsłuchujemy się w komunikaty dotyczące trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię. Śledzimy informacje dotyczące wzrastającej liczby ofiar, heroicznej akcji ratowniczej; podziwiamy pracę polskich ratowników. Od pierwszej chwili towarzyszymy wszystkim dotkniętym nieszczęściem serdeczną modlitwą. Wiele osób indywidualnie podejmuje starania, aby spieszyć poszkodowanym z pomocą.

            Kościół, poprzez Caritas Polska, włącza się w tę pomoc i pragnie wesprzeć  najbardziej potrzebujące ofiary trzęsienia ziemi. Dlatego, podejmując inicjatywę zaproponowaną przez Przewodniczącego KEP, Ks. abpa Stanisława Gądeckiego, zalecam przeprowadzenie w najbliższą niedzielę, 12 lutego, we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej diecezji, zbiórki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię. Nasza ofiarność niech będzie odpowiedzią na Jezusowe słowa przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.” /J.E. Ks. bp Romuald Kamiński/

We wtorek, 14.02. za wstawiennictwem św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy, powierzajmy Panu Bogu nasz kontynent. Tego dnia przypadają również popularne „Walentynki”. Módlmy się za zakochanych, aby Bóg prowadził ich przez życie i udzielił im potrzebnych łask.

We czwartek, 16.02. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.00 W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać artykuł pt. „Czy DPS to grzech?” Między porzuceniem rodziców a złożeniem z siebie ofiary w opiece nad nimi mamy jeszcze do wyboru kilka innych rozwiązań. Każdy z nas może się znaleźć w takiej sytuacji, kiedy opieka nad starszymi i schorowanymi rodzicami będzie bardzo trudna lub niewykonalna. Jak sobie wtedy radzić ? Czy powierzenie ich opiece DPS to niewdzięczność i znieczulica, czy racjonalne rozwiązanie? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W tym tygodniu, w dni powszednie, oprócz czwartku i soboty wieczór, Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w naszym dolnym kościele.

Od jutra na ławkach w dolnym i górnym kościele pojawią się obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła. Wobec tylu zagrożeń, niebezpieczeństw i ataków Złego podejmijmy tę modlitwę. Nauczmy się jej na pamięć. Zachęcam, abyśmy ją odmawiali po zakończeniu każdej Mszy św. w dzień powszedni. Rozpoczyna ją dowolna osoba z obecnych w kościele a pozostałe się włączają. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Halina Wiśniewska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”

Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na ferie zimowe życzymy bezpiecznej podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku, pięknych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu, a więc także i do nas.