VII Niedziela zwykła – 19.02.2023

Tydzień temu miała miejsce zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię. Wspólnota Kościoła, poprzez organizację charytatywną „Caritas Polska”, włącza się w międzynarodową pomoc i pragnie wesprzeć najbardziej poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Zebraliśmy 3.035 zł. 45 gr.

Jutro, 20.02. przypada 3 rocznica śmierci śp. + Ks. kan. Wiesława Chrząszcza, proboszcza naszej Parafii. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana jutro o godz. 18.

W najbliższą środę, 22.02. posypaniem głów popiołem rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie 8.30, 16.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów i potraw mięsnych oraz post ścisły, czyli ilościowy; wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Środa Popielcowa rozpoczyna jednocześnie tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 17.15, dla dorosłych o godz. 19.00. Natomiast nabożeństwo „Gorzkich Żali” będzie w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We czwartek, 23.02. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.00 W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Od 28.10.2022 roku mamy Parafialną Radę Duszpasterską. Tego co robi Rada, czym się zajmuje, możemy dowiedzieć się z zamieszczonej na tablicy informacyjnej przy wejściu na teren kościelny agendy z ostatniego spotkania w dn. 08.02.2023 roku. Zapraszam do zapoznania się a także do ew. zgłaszania swoich propozycji tematów i zagadnień.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać np. artykuł pt. „W zgodzie z sumieniem czy z ludźmi?” Co zrobić, kiedy ludzie ochrzczeni zapraszają nas na swój cywilny ślub i nie planują innego albo kiedy syn chce zamieszkać razem z „partnerem”? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W tym tygodniu, do wtorku włącznie Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w naszym dolnym kościele.

Na ławkach w dolnym i górnym kościele pojawiły się obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła. Wobec tylu zagrożeń, niebezpieczeństw i ataków Złego podejmijmy tę modlitwę. Nauczmy się jej na pamięć. Zachęcam, abyśmy ją odmawiali po zakończeniu każdej Mszy św. w dzień powszedni. Rozpoczyna ją dowolna osoba z obecnych w kościele a pozostałe się włączają. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Od 24.02. w kinach można zobaczyć film pt. „Opiekun”. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Warto wybrać się do kina. Czas Wielkiego Postu sprzyja, aby z wolnego czasu korzystać w dobry i twórczy sposób a film „Opiekun” na pewno będzie ważnym przeżyciem duchowym.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Kazimiera Szybińska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”

Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na ferie zimowe życzymy bezpiecznej podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku, pięknych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu, a więc także i do nas.